10 ошибок, которые замедляют метаболизм

10 помилок, які уповільнюють метаболізм

Не можете схуднути, втратили енергію, ніщо не радує? Можливо, відповідь криється в низькому або «ледачому» метаболізмі. Ваше тіло витрачає всі ресурси на підтримку організму в робочому стані, йому не до радощів. Перевірте свій щоденний режим і дії по списку, який ми склали для вас, і виключіть помилки, які, можливо, ви допускаєте.

10 помилок, які уповільнюють метаболізм

  1. Ви не п’єте воду. Вживання достатньої кількості чистої негазованої води це дуже важливо.
  2. Ви не снідаєте. Запам’ятайте, сніданок «будить» ваш шлунково-кишковий тракт і запускає всі обмінні процеси, від перетравлення їжі до викиду гормонів в кров, в тому числі окситоцинів і ендорфінів, які відповідають за відмінний настрій і енергійність.
  3. Ви мало буваєте на свіжому повітрі, як результат у вашій крові і тканинах – нестача кисню. А шкіра недоотримує вітамін D.
  4. Ви насильно урізали раціон до 1000 ккал (а може і до меншої кількості). Так, ви схуднете, але загубите не тільки метаболізм, але і дасте тілу запам’ятати стан гострого дефіциту поживних речовин. І як тільки ви все таки почнете їсти більше – ваш організм буде посилено наганяти жир з будь-яких продуктів, тому що йому треба врятувати вас від голодної смерті.
  5. Ваше харчування не різноманітне: куряча грудка, гречка, помідор на обід день у день. Навіть якщо у вас буде супер здорове харчування, з якого ви приберете вітамін С – рано чи пізно ви захворієте. Організму для відмінного здоров’я потрібні всі поживні речовини і мікроелементи.
  6. Ви жорстко обмежили жири або вуглеводи. Дивіться пункт вище, деякі поживні речовини можна отримати тільки з жирів або вуглеводів. Крапка.
  7. Ви відчуваєте регулярний розлад сну. Найактивніше ми худнемо уві сні. У нічний час активізується вироблення гормону росту соматотропіну, який бере участь у розщепленні жирів. Якщо ви постійно не висипаєтесь, то вироблення соматотропіну порушується, що і призводить до погіршення обміну речовин. Крім того, тривале неспання сприяє виробленню гормону голоду греліну, що змушує вас що-небудь з’їсти.
  8. Ви їсте, коли згадаєте про їжу. Занадто великі або маленькі перерви між прийомами їжі – це неправильно, їсти потрібно кожні 3,5-4 години. Будете їсти в проміжках – організм не встигне переварити калорії. Розтягнете «голодний» період занадто надовго – і ваш метаболізм знизиться до сплячого стану.
  9. Ви їсте нездорову їжу. МакДональдз, KFC, Пузата Хата, чіпси, ковбаси, кондитерка – не найкращий варіант для регулярного харчування. Різного роду токсини, що знаходяться в шкідливих і дешевих продуктах накопичуються в жирових клітинах і втручаються в процес спалювання жирів. А це пряма дорога до поступового уповільнення обміну речовин.
  10. Гормональні порушення. Якщо з перших дев’яти пунктах у вас все в порядку, а ви все одно поправляєтесь, навіть коли дивитесь на булочку – вам час піти до лікаря-ендокринолога. Грамотний фахівець швидко розшифрує результати ваших аналізів і надасть вам рекомендації по харчуванню та, якщо потрібно, то і лікуванню.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.