Не можете схуднути, втратили енергію, ніщо не радує? Можливо, відповідь криється в низькому або «ледачому» метаболізмі. Ваше тіло витрачає всі ресурси на підтримку організму в робочому стані, йому не до радощів. Перевірте свій щоденний режим і дії по списку, який ми склали для вас, і виключіть помилки, які, можливо, ви допускаєте.
10 помилок, які уповільнюють метаболізм
- Ви не п’єте воду. Вживання достатньої кількості чистої негазованої води це дуже важливо.
- Ви не снідаєте. Запам’ятайте, сніданок «будить» ваш шлунково-кишковий тракт і запускає всі обмінні процеси, від перетравлення їжі до викиду гормонів в кров, в тому числі окситоцинів і ендорфінів, які відповідають за відмінний настрій і енергійність.
- Ви мало буваєте на свіжому повітрі, як результат у вашій крові і тканинах – нестача кисню. А шкіра недоотримує вітамін D.
- Ви насильно урізали раціон до 1000 ккал (а може і до меншої кількості). Так, ви схуднете, але загубите не тільки метаболізм, але і дасте тілу запам’ятати стан гострого дефіциту поживних речовин. І як тільки ви все таки почнете їсти більше – ваш організм буде посилено наганяти жир з будь-яких продуктів, тому що йому треба врятувати вас від голодної смерті.
- Ваше харчування не різноманітне: куряча грудка, гречка, помідор на обід день у день. Навіть якщо у вас буде супер здорове харчування, з якого ви приберете вітамін С – рано чи пізно ви захворієте. Організму для відмінного здоров’я потрібні всі поживні речовини і мікроелементи.
- Ви жорстко обмежили жири або вуглеводи. Дивіться пункт вище, деякі поживні речовини можна отримати тільки з жирів або вуглеводів. Крапка.
- Ви відчуваєте регулярний розлад сну. Найактивніше ми худнемо уві сні. У нічний час активізується вироблення гормону росту соматотропіну, який бере участь у розщепленні жирів. Якщо ви постійно не висипаєтесь, то вироблення соматотропіну порушується, що і призводить до погіршення обміну речовин. Крім того, тривале неспання сприяє виробленню гормону голоду греліну, що змушує вас що-небудь з’їсти.
- Ви їсте, коли згадаєте про їжу. Занадто великі або маленькі перерви між прийомами їжі – це неправильно, їсти потрібно кожні 3,5-4 години. Будете їсти в проміжках – організм не встигне переварити калорії. Розтягнете «голодний» період занадто надовго – і ваш метаболізм знизиться до сплячого стану.
- Ви їсте нездорову їжу. МакДональдз, KFC, Пузата Хата, чіпси, ковбаси, кондитерка – не найкращий варіант для регулярного харчування. Різного роду токсини, що знаходяться в шкідливих і дешевих продуктах накопичуються в жирових клітинах і втручаються в процес спалювання жирів. А це пряма дорога до поступового уповільнення обміну речовин.
- Гормональні порушення. Якщо з перших дев’яти пунктах у вас все в порядку, а ви все одно поправляєтесь, навіть коли дивитесь на булочку – вам час піти до лікаря-ендокринолога. Грамотний фахівець швидко розшифрує результати ваших аналізів і надасть вам рекомендації по харчуванню та, якщо потрібно, то і лікуванню.