Якщо ви раптом замислились над питанням «А навіщо пити чай?», ми спробуємо озвучити п’ять причин, які змусять вас по-іншому подивитися на цей корисний й смачний напій. 

5 причин пити чай щодня

1. Він не викликає звикання

Ви коли-небудь чули, щоб хтось скаржився, що його ранок не склався через те, що не вдалося випити чаю. Ото ж бо й воно. А ось затяті шанувальники кави постійно нарікають, що вже просто не вміють прокидатися без склянки латте або еспрессо.

При цьому чай бадьорить нітрохи не гірше. У чайному листі теж є кофеїн, але називається він по-іншому – теїн. Це стійке з’єднання кофеїну й танінів. Коли теїн потрапляє до травної системи, він не засвоюється миттєво, а виділяється у кров дозовано, а на повне його засвоєння потрібно кілька годин. Тому чай добре бадьорить, при цьому не створюючи екстремального навантаження на організм, а тонізуючий ефект триває довше.

2. З чаєм складно “передати куті меду”

Як почуватиметься людина, що випила підряд 3 або 4 склянки кави – нехай не найміцнішої, нехай навіть з молоком? У неї почастішає серцебиття, підстрибне тиск, почне крутитися голова, може початися озноб, тремор кінцівок. Не виключені панічні атаки, головні болі, відстороненість. Через деякий час ці неприємні прояви зникнуть. Але з іншого боку їх можна було б повністю уникнути, якщо пити не каву, а чай.

Якісний чай за рідкісним винятком розрахований на багаторазове заварювання – це близько 5 проливів з тривалістю настоювання від 30 секунд до 3 хвилин. Білі та зелені сорти зазвичай витримують 3-4 проливи, а улун сильної ферментації можна заварити й 8 разів. Рідко коли виходить випити тільки одну чашку напою: найчастіше загальний обсяг випитої рідини сягає 1-1,5 літрів. І що ж відбувається після того, як у вашом організм потрапить така кількість чаю? Нічого критичного – з’явиться відчуття легкості, розслабленості, покращиться настрій, голова очиститься від тяжких думок. Винятком можуть стати сорти з підвищеним вмістом кофеїну й дубильних речовин: шу пуер, матча. Але навіть їм не зрівнятися з кавою тому, що алкалоїди зі складу будь-якого чаю розщеплюються повільніше.

3. Повноцінна заміна полівітамінів

Полівітаміни – відмінна річ, але не завжди їх прийом виправданий. Наприклад, їх не рекомендують приймати вагітним (за винятком комплексів для вагітних) та маленьким дітям через ризик збити нормальні процеси синтезу корисних речовин. Вирішити проблему авітамінозу допоможе чай. Особливо гарний у цьому плані білий, зелений сорти та японські порошкові чаї. У їх складі є:

  • вітаміни та мінерали;
  • таніни;
  • ефірні масла;
  • біофлавоноїди;
  • амінокислоти;
  • антиоксиданти.

Більшість перерахованих речовин розчиняються у воді й живлять настій, багаторазово збільшуючи його корисність. Щоб природним чином поповнювати запаси поживних речовин, не потрібно пити чай за розкладом або проти волі. Досить обрати сорт за смаком і пити його, коли захочеться.

4. Легко готувати

Хороший листовий чай не обов’язково заварювати в чайнику або гайвані. Для цього відмінно підійде й звичайна офісна склянка, й мобільна колба. Щоб його приготувати, потрібна тільки чашка, гаряча вода й заварка. Тому з улюбленим напоєм не обов’язково розлучатися на час відряджень й подорожей або намагатися знаходити йому більш зручну заміну.

5. Можна вибрати сорт за смаком

Смак кави або какао не сильно змінюється в залежності від місця зростання, часу збору, типу обсмажування – неспеціалісту складно відрізнити, з якого саме сорту зварили латте. З чаєм все зовсім по-іншому. Відмінності в рамках основних видів істотні. Білий неможливо сплутати з зеленим, пуер – з темними улунами, а темні улуни – з індійськими різновидами. Якщо не сподобався один сорт, є ще кілька сотень видів, з яких напевно вдасться підібрати той, з яким у вас трапиться любов з першого погляду.

Впевнені, ви зможете сформулювати свої власні відповіді на питання «Навіщо пити чай?», коли серед десятків доступних сортів знайдете той, з якого захочеться починати кожен свій день – наприклад, в каталозі нашого інтернет-магазину.

Кращий вибір

Купити чай на ваш смак

Ассам №1

(6)
122 грн.1 010 грн.

Індійський чорний чай. М’який фруктовий аромат і насичений міцний пряний смак. Відмінний чай для сніданку. Підходить для розпивання з молоком і спеціями. Бадьорить, тонізує, прояснює свідомість.

Молі Хуа Ча

(2)
111 грн.882 грн.

Класичний китайський зелений чай з бутонами жасмину. Свіжий, жасминовий смак з невагомо легким солодким присмаком. Збадьорливий напій для розпивання протягом дня.

Ерл грей з бергамотом

(2)
131 грн.1 038 грн.

Вишуканий чорний чай, ароматизований натуральною олією, екстрагованої зі скоринки плодів бергамоту. Має теплий аромат прянощів та бергамоту. Смак — приємно терпкий з цитрусовими нотами. Чай чудово зігріває.

Да Хун Пао Імператор

(10)
74 грн.1 975 грн.

Елітний уїшаньскій улун. Густий, повний і пряний аромат обсмажених злаків. Терпкий смак і невелика шоколадна гірчинка післясмаку. Має розслаблюючий ефект Ча Ци (чайне сп’яніння).

Альпійська лука

(4)
138 грн.1 100 грн.

Знаменитий натуральний чай Альпійська лука на основі трав. Склад: ромашка, лимонна трава, шипшина, каркаде, цедра апельсина. Має освіжаючий смак та ніжний квітковий смак. Не містить кофеїну, підходить для чаювання у будь-який час доби. Насичує вітаміном С, допомагає процесам травлення.

Те Гуань Інь Ван

(7)
231 грн.2 038 грн.

Елітний зелений улун з міцних чайних листочків, які проходять процедуру тривалого томління і скручування. М’який смак і тонкий медово-орхідеєвий аромат. Очищає кров і лімфу, освіжає і тонізує.

Дянь Хун

(5)
160 грн.1 360 грн.

Виключно молоді чайні листочки із золотистою брунькою. Насичений пряний смак з карамельною терпкістю післясмаку і ароматом кураги, чорносливу та лісового горіха. Має осаджуючий і протизапальний ефект.

Молочний улун Еліт

(17)
149 грн.1 254 грн.

Вишуканий зелений чай улун. Ніжний солодкуватий смак топленого молока і делікатний шлейф тягучої вершкової карамелі. Розслабляє, заспокоює і гармонізує стан. Для будь-якого часу доби.

Да Цзинь Я “Золоті бруньки”

(1)
360 грн.3 380 грн.

Да Цзинь Я – це елітний китайський червоний чай помірної ферментації та дбайливої просушки. Щільний медово-квітковий смак з фруктовими переливами. Має потужний зігріваючий ефект, прояснює зір і розум, відмінно тонізує.

Габа улун органік

(2)
395 грн.3 766 грн.

Елітний органічний чай Габа улун з о. Тайвань. Маслянистий, медово терпкий, сильний, розслабляючий. Особливий сорт чаю з підвищеним вмістом гамма-аміномасляної кислоти. Підвищує працездатність, наповнює активністю і позитивом.

Дянь Хун Мао Фен

(13)
36 грн.1 413 грн.

Елітний «Юннаньський Червоний» чай з покритими ворсом бруньками. Оксамитовий медово-горіховий смак і аромат прянощів. Тонізує і розслабляє, наповнює м’якою енергією, посилює концентрацію.

Зелений равлик Чжень Ло

(1)
117 грн.935 грн.

Зелений чай з провінції Фуцзянь, Китай. Має оригінальну форму охайних равликів-спіралей. Аромат – весняний, з квітами та пилком. Смак — глибокий, з приємною терпкістю. Містить велику кількість антиоксидантів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *