Чай для людей после 60 лет

Чай для людей після 60 років: нюанси вибору

Користь чаю – поняття розтяжне. Різні сорти відрізняються за походженням, смаком, кольором, структурою. Логічно припустити, що за такого набору відмінностей вони матимуть зовсім інший набір корисних ефектів, який не можна не враховувати в процесі вибору. Тому важливо відповідально обирати чай для людей після 60 років: у цьому віці організм працює по-іншому й, отже, вимагає зовсім інших напоїв, аніж в молодості.

Який чай для людей після 60 років підходить найкраще

Давайте визначимося з віковими особливостями людей «за 60», які стануть критеріями відбору «того самого», максимально корисного й при цьому безпечного чаю:

  1. Нестабільний артеріальний тиск. Найчастіше це гіпертонія, рідше – гіпотонія, але проблеми з тиском відчувають навіть ті, хто раніше з ними не стикався. Тому що іноді вони пов’язані зі зміною гормонального фону – мова про менопаузу, яка трапляється і у жінок, і у чоловіків.
  2. Перебої в роботі серцево-судинної системи. Судини і серце більш зношені, вони по-іншому реагують на будь-які речовини ззовні: наприклад, на алкалоїди.
  3. Проблеми зі сном. Також виявляються по-різному – хтось страждає від безсоння, хтось стикається з надмірною сонливістю.
  4. Зайва вага. Вже згадана менопауза, відсутність фізичної активності, неправильне харчування приводять організм до стану активного накопичення калорій.
  5. Загальна зношеність внутрішніх органів. З віком зношується не тільки серце, а й печінка, нирки, підшлункова залоза – органи, які беруть участь у травленні, виводять токсини, позбавляють від надлишку тих чи інших речовин.
  6. Зниження розумової активності. У зв’язку з припиненням робочої діяльності, відсутністю моментів навчання, погіршенням харчування мозку.
  7. Старіння шкіри та волосся. Проблема, актуальна переважно для жінок, але старіння шкіри, наприклад, має не лише косметологічне значення.

Отже, ми маємо набір характеристик, з урахуванням яких слід підбирати чай, який можуть без побоювання пити чоловіки та жінки у віці за 60 років.

Список чаїв, рекомендованих 60-річним й дорослішим

З врахуванням вказаних вікових особливостей людям у віці показаний чай з мінімальними або середніми тонізуючими властивостями, що не створює надмірного навантаження на серцево-судинну, нервову систему. Але при цьому багатий поживними речовинами, антиоксидантами, щоб ефективно відновлювати водно-сольовий баланс, підтримувати роботу внутрішніх органів, гальмувати процеси старіння. З цієї позиції вибору найбільш підходящими можна вважати наступні сорти:

  1. Блакитна матча. Будучи прекрасним релаксантом, вона допомагає полегшити стан при підвищеному тиску. Також насичує великою кількістю вітамінів та мінералів, знижує внутрішньоочний тиск, допомагає боротися з сивиною, що особливо актуально для жінок.
  2. Улуни. Улуни складаються зі зрілого листя, що пройшло середню ферментацію, тому не мають виражених тонізуючих властивостей. Але при цьому мають багату вітамінно-мінеральну матрицю, ефективно замінять полівітаміни, допомагають поліпшити травлення, позитивно позначаються на стані серцево-судинної системи.
  3. Зелений чай. Для людей у ​​віці підходить тільки листовий зелений чай (Лунцзин, Мао Фен, Соснові Голки). А ось від зеленого чаю матча краще утриматися, враховуючи його відмінні тонізуючі властивості.

В цілому, обираючи чай для людей після 60 років, ви можете скористатися категорією «Заспокійливі чаї»: зібрані тут сорти мають мінімальний тонізуючий потенціал, але володіють широким оздоровчим ефектом, тому ідеально підходять для зазначеної вікової групи.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.