Користь чаю – поняття розтяжне. Різні сорти відрізняються за походженням, смаком, кольором, структурою. Логічно припустити, що за такого набору відмінностей вони матимуть зовсім інший набір корисних ефектів, який не можна не враховувати в процесі вибору. Тому важливо відповідально обирати чай для людей після 60 років: у цьому віці організм працює по-іншому й, отже, вимагає зовсім інших напоїв, аніж в молодості.
Який чай для людей після 60 років підходить найкраще
Давайте визначимося з віковими особливостями людей «за 60», які стануть критеріями відбору «того самого», максимально корисного й при цьому безпечного чаю:
- Нестабільний артеріальний тиск. Найчастіше це гіпертонія, рідше – гіпотонія, але проблеми з тиском відчувають навіть ті, хто раніше з ними не стикався. Тому що іноді вони пов’язані зі зміною гормонального фону – мова про менопаузу, яка трапляється і у жінок, і у чоловіків.
- Перебої в роботі серцево-судинної системи. Судини і серце більш зношені, вони по-іншому реагують на будь-які речовини ззовні: наприклад, на алкалоїди.
- Проблеми зі сном. Також виявляються по-різному – хтось страждає від безсоння, хтось стикається з надмірною сонливістю.
- Зайва вага. Вже згадана менопауза, відсутність фізичної активності, неправильне харчування приводять організм до стану активного накопичення калорій.
- Загальна зношеність внутрішніх органів. З віком зношується не тільки серце, а й печінка, нирки, підшлункова залоза – органи, які беруть участь у травленні, виводять токсини, позбавляють від надлишку тих чи інших речовин.
- Зниження розумової активності. У зв’язку з припиненням робочої діяльності, відсутністю моментів навчання, погіршенням харчування мозку.
- Старіння шкіри та волосся. Проблема, актуальна переважно для жінок, але старіння шкіри, наприклад, має не лише косметологічне значення.
Отже, ми маємо набір характеристик, з урахуванням яких слід підбирати чай, який можуть без побоювання пити чоловіки та жінки у віці за 60 років.
Список чаїв, рекомендованих 60-річним й дорослішим
З врахуванням вказаних вікових особливостей людям у віці показаний чай з мінімальними або середніми тонізуючими властивостями, що не створює надмірного навантаження на серцево-судинну, нервову систему. Але при цьому багатий поживними речовинами, антиоксидантами, щоб ефективно відновлювати водно-сольовий баланс, підтримувати роботу внутрішніх органів, гальмувати процеси старіння. З цієї позиції вибору найбільш підходящими можна вважати наступні сорти:
- Блакитна матча. Будучи прекрасним релаксантом, вона допомагає полегшити стан при підвищеному тиску. Також насичує великою кількістю вітамінів та мінералів, знижує внутрішньоочний тиск, допомагає боротися з сивиною, що особливо актуально для жінок.
- Улуни. Улуни складаються зі зрілого листя, що пройшло середню ферментацію, тому не мають виражених тонізуючих властивостей. Але при цьому мають багату вітамінно-мінеральну матрицю, ефективно замінять полівітаміни, допомагають поліпшити травлення, позитивно позначаються на стані серцево-судинної системи.
- Зелений чай. Для людей у віці підходить тільки листовий зелений чай (Лунцзин, Мао Фен, Соснові Голки). А ось від зеленого чаю матча краще утриматися, враховуючи його відмінні тонізуючі властивості.
В цілому, обираючи чай для людей після 60 років, ви можете скористатися категорією «Заспокійливі чаї»: зібрані тут сорти мають мінімальний тонізуючий потенціал, але володіють широким оздоровчим ефектом, тому ідеально підходять для зазначеної вікової групи.