Чай матча при онкологии

Чай матча при онкології

Зелений чай Матча (або MGT) – традиційний чай в Японії, який також використовується в якості харчової добавки при приготуванні інших напоїв, основних страв та десертів. Його вживання позитивно позначається на роботі більшості систем організму, також вважається, що він має значні протиракові властивості. Останнє твердження до певного часу ґрунтувалося, скоріше, на результатах емпіричних досліджень і статистичного порівняння в ході контрольованих експериментів. Але детального пояснення того молекулярного механізму, який і забезпечує його протиракову користь, не існувало.

Цією проблемою зайнялася команда вчених зі Стенфордського університету, провівши кілька незалежних досліджень. Одним з авторів цієї команди є Майкл Лісанті, професор трансляційної медицини.

Основні дані

Спочатку згадана група вчених вивчала протираковий потенціал чаю в принципі. Так їм вдалося виявити, що бергамот, часто використовуваний в якості добавки до чорного чаю, здатний знижувати рівень холестерину та нейтралізувати ракові клітини.

Нещодавно вони провели кілька нових досліджень, об’єктом яких став тільки один сорт чаю – чай ​​матча. В ході першого дослідження вченим вдалося встановити, що матча містить велику кількість антиоксидантів EGGG. Останні допомагають зв’язувати важкі метали і хімічні токсини, підвищувати ефективність роботи імунної системи й, потенційно, здатні допомогти впоратися з раком.

Останнє дослідження було більш предметним – вчені працювали з лінією клітин раку молочної залози. Після ряду випробувань їм вдалося підтвердити протиракову ефективність чаю матча, який здатний впливати на стовбурові клітини раку молочної залози. І поряд з цим описати молекулярний механізм впливу матча, який раніше не був описаний.

Науковий опис експерименту

Як модельну систему вчені використовували клітини MCF7 ER (+) – вони відносяться до лінії клітин раку молочної залози. Для оцінки впливу чаю матча (або MGT) на ці стовбурові клітини використовувалися два методи – метаболічне фенотипування та об’єктивний аналіз протеоміки. Виявилося, що тієї кількості антиоксидантів, що містяться в чаї матча, дійсно виявилося досить, щоб пригнічувати (або зупинити) розмноження стовбурових клітин раку молочної залози в культурі тканини.

Дані метаболічного фенотипування дають всі підстави стверджувати, що:

  • постійне вживання MGT пригнічує окислювальний мітохондріальний метаболізм (OXPHOS) ракових клітин;
  • також матча має властивість пригнічувати гліколітичний потік та зрушувати ракові клітини в спокійніший метаболічний стан.

Дані об’єктивного протеомного аналізу показали, що при лікуванні MGT також придушувалося вироблення специфічних мітохондріальних білків та гліколітичних ферментів.

Також набори протеотомних даних вчені обробили за допомогою програми Ingenuity Pathway Analysis (IPA). Після чого вдалося підтвердити, що матча також специфічно пригнічує багато компонентів рибосоми 40S, тим самим впливаючи на передачу сигналів mTOR. Це дозволяє використовувати зелений чай матча в якості інгібітора mTOR замість хімічних сполук. Наприклад, замість рапаміціна.

Результати дослідження зрозумілою мовою

Якщо відійти від наукової термінології, результати дослідження можна пояснити так:

  • чай матча дійсно володіє відмінним терапевтичним ефектом у лікуванні раку грудей;
  • він може зупинити активний метаболізм ракових клітин і припинити їх розподіл, але тільки при низькій концентрації – тобто, зупинити поширення раку на ранніх стадіях;
  • також компоненти матча руйнують сигнальні шляхи, що стимулюють розвиток ракових клітин – іншими словами, «перекривають їм кисень». Ракові клітини втрачають харчування і в кінцевому підсумку гинуть;
  • матча можна використовувати при виготовленні лікарських препаратів для онкологічних хворих.

Зараз, коли існують ці дані, отримані науковим шляхом, можна сміливо стверджувати, що матча – кращий засіб для профілактики раку, адже він дійсно здатний зупиняти розвиток ракових пухлин на ранніх стадіях. Тому чай матча при онкології ефективніший за багато інших препаратів та продуктів, а зараз це твердження має офіційне наукове підтвердження.

На підставі даних ресурсів KNOWRIDGE SCIENCE REPORT і NCBI.

Вгору^

105 грн470 грн

Шу Пуер Лао Ча Тоу "Старі Чайні Голови" з м'яким смаком, нотами горіхів, сухого дерева і фініків. Класична м'якість витриманого пуеру, нафтова тягучість настою і соковитий глибокий післясмак.

HIT!
150 грн

Мірна ложечка Чашаку з чорного обпаленого бамбуку для швидкого і акуратного відмірювання 1 г порошкового чаю Матча. Чайна ложка з бамбука з плоскою основою, що працює за принципом ковша.

165 грн

Термо стакан з подвійними стінками на 250 мл. Підходить для заварювання чаю Матча, Матча Латте, Ice Matcha Latte і інших напоїв. Зберігає температуру напою гарячою або холодною до 4-х годин.

HIT!
110 грн520 грн

Вишуканий зелений чай улун. Ніжний солодкуватий смак топленого молока і делікатний шлейф тягучої вершкової карамелі. Розслабляє, заспокоює і гармонізує стан. Для будь-якого часу доби.

HIT!
85 грн370 грн

Подрібнений цейлонський чорний чай. Класична міцність напою відмінно поєднується з пряно-медовими нотами аромату і легкою гіркуватістю післясмаку. Бадьорить, тонізує, додає сил.

50 грн

Якісний чай в подарунковій упаковці стане відмінним подарунком для будь-якого випадку. Просто додайте цей товар в корзину до вашого замовлення і отримайте подарунок повністю готовий до вручення.

390 грн

Взірець чаю кольорова матча складається з трьох сортів: японський зелений чай матча Церемоніал, блакитна матча і рожева матча по 10 г кожен. Разом це 30 г пудрового чаю, яких вистачить на 15 порцій чаю або матча латте.

SALE —30%
105 грн438 грн

Економний сорт зеленого чаю Матча (Китай). Має однорідну порошкову структуру. Колір порошку - приглушено-зелений, смак виражений, гірко-трав'янистий, з терпким присмаком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.