Чай матча при онкологии

Чай матча при онкології

Зелений чай Матча (або MGT) – традиційний чай в Японії, який також використовується в якості харчової добавки при приготуванні інших напоїв, основних страв та десертів. Його вживання позитивно позначається на роботі більшості систем організму, також вважається, що він має значні протиракові властивості. Останнє твердження до певного часу ґрунтувалося, скоріше, на результатах емпіричних досліджень і статистичного порівняння в ході контрольованих експериментів. Але детального пояснення того молекулярного механізму, який і забезпечує його протиракову користь, не існувало.

Цією проблемою зайнялася команда вчених зі Стенфордського університету, провівши кілька незалежних досліджень. Одним з авторів цієї команди є Майкл Лісанті, професор трансляційної медицини.

Чай матча при онкології

Спочатку згадана група вчених вивчала протираковий потенціал чаю в принципі. Так їм вдалося виявити, що бергамот, часто використовуваний в якості добавки до чорного чаю, здатний знижувати рівень холестерину та нейтралізувати ракові клітини.

Нещодавно вони провели кілька нових досліджень, об’єктом яких став тільки один сорт чаю – чай ​​матча. В ході першого дослідження вченим вдалося встановити, що матча містить велику кількість антиоксидантів EGGG. Останні допомагають зв’язувати важкі метали і хімічні токсини, підвищувати ефективність роботи імунної системи й, потенційно, здатні допомогти впоратися з раком.

Останнє дослідження було більш предметним – вчені працювали з лінією клітин раку молочної залози. Після ряду випробувань їм вдалося підтвердити протиракову ефективність чаю матча, який здатний впливати на стовбурові клітини раку молочної залози. І поряд з цим описати молекулярний механізм впливу матча, який раніше не був описаний.

Науковий опис експерименту

Як модельну систему вчені використовували клітини MCF7 ER (+) – вони відносяться до лінії клітин раку молочної залози. Для оцінки впливу чаю матча (або MGT) на ці стовбурові клітини використовувалися два методи – метаболічне фенотипування та об’єктивний аналіз протеоміки. Виявилося, що тієї кількості антиоксидантів, що містяться в чаї матча, дійсно виявилося досить, щоб пригнічувати (або зупинити) розмноження стовбурових клітин раку молочної залози в культурі тканини.

Дані метаболічного фенотипування дають всі підстави стверджувати, що:

  • постійне вживання MGT пригнічує окислювальний мітохондріальний метаболізм (OXPHOS) ракових клітин;
  • також матча має властивість пригнічувати гліколітичний потік та зрушувати ракові клітини в спокійніший метаболічний стан.

Дані об’єктивного протеомного аналізу показали, що при лікуванні MGT також придушувалося вироблення специфічних мітохондріальних білків та гліколітичних ферментів.

Також набори протеотомних даних вчені обробили за допомогою програми Ingenuity Pathway Analysis (IPA). Після чого вдалося підтвердити, що матча також специфічно пригнічує багато компонентів рибосоми 40S, тим самим впливаючи на передачу сигналів mTOR. Це дозволяє використовувати зелений чай матча в якості інгібітора mTOR замість хімічних сполук. Наприклад, замість рапаміціна.

Результати дослідження зрозумілою мовою

Якщо відійти від наукової термінології, результати дослідження можна пояснити так:

  • чай матча дійсно володіє відмінним терапевтичним ефектом у лікуванні раку грудей;
  • він може зупинити активний метаболізм ракових клітин і припинити їх розподіл, але тільки при низькій концентрації – тобто, зупинити поширення раку на ранніх стадіях;
  • також компоненти матча руйнують сигнальні шляхи, що стимулюють розвиток ракових клітин – іншими словами, «перекривають їм кисень». Ракові клітини втрачають харчування і в кінцевому підсумку гинуть;
  • матча можна використовувати при виготовленні лікарських препаратів для онкологічних хворих.

Зараз, коли існують ці дані, отримані науковим шляхом, можна сміливо стверджувати, що матча – кращий засіб для профілактики раку, адже він дійсно здатний зупиняти розвиток ракових пухлин на ранніх стадіях. Тому чай матча при онкології ефективніший за багато інших препаратів та продуктів, а зараз це твердження має офіційне наукове підтвердження.

На підставі даних ресурсів KNOWRIDGE SCIENCE REPORT і NCBI.

Вгору^

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

HIT!
Немає в наявності
650 грн

Дегустаційний набір з п'яти сортів кольорового Матча. Складається з 80 г порошку (16 г х 5 видів) в скляних колбах: кольорові Рожевий, Блакитний і Жовтий Матча, зелені Матча Церемоніальний і Преміум та електровінчик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.