Відправки: 26 і 28 липня. 30 липня: вихідний, відправки не буде
Чай матча вместо кофе

Чай матча замість кави: чи буде заміна рівноцінною?

Найпростіше позбутися кофеїнової залежності, запропонувавши організму (читай – мозкові), більш корисну, але не менш смачну заміну – чай ​​матча замість кави. Залежність від кави виражається в неможливості нормально функціонувати, якщо ранок починається без неї. Зворотний бік цієї залежності – яскравий та різкий тонізуючий ефект від великого вмісту алкалоїду кофеїну, який звужує судини та підвищує тиск. Ще багато хто говорить про те, що бадьорить вже сам кавовий аромат.

Негативний вплив кави на організм посилюється за рахунок того, що багато хто п’є його з великою кількістю цукру – запишіть в програму-мінімум різкий стрибок інсуліну. Або додає молоко або вершки – виходить смачно, але дуже енергозатратно. Тваринний молочний білок казеїн важко перетравлюється – організм використовує для цього ресурси, які міг би направити на інші цілі. Скажімо, для підтримки мозкової активності. В результаті чашка кави має ефект бомби, що розірвалася – всі системи різко активізуються, мозок починає відразу генерувати ідеї, демонструвати чудеса кмітливості. А через годину ця діяльність згасає, залишаючи після себе тільки втому і апатію. Вийти з цього кола «нескінченних кавових перероджень» допоможе японський чай матча.

Матча – що це за порошок?

Матча (або маття) – традиційний японський порошковий чай, що складається з чайного листа, вручну або механічно перетертого до стану пудри. Сировину для нього відбирають з педантичною точністю: беруть наймолодше листя без стебел, зібране до сходу сонця, висушене у тіні природним способом. Сухе листя перебирають, видаляючи перестиглі листочки, потім очищають від черешків та стебел. Далі відбувається подрібнення в кам’яних жорнах. Деякі виробники продовжують використовувати ручну працю й на цьому етапі, але великі компанії вдаються до автоматизації, хоча інструмент залишається одним – кам’яні жорна використовують всі.

Матча – суперфуд, живильний настільки, що за бажання тільки на ньому можна прожити цілий день, уникаючи інших напоїв і звичних страв. Без нього неможлива традиційна японська чайна церемонія. Ще це – найкорисніший чай у світі, який в рази перевершує і каву, і будь-які інші сорти листового чаю.

Чому варто вибрати матча, відмовившись від кави

При традиційному заварюванні не можна виділити з заварки весь закладений в ній потенціал – деякі жиророзчинні вітаміни просто не розчиняються у воді, інші сполуки занадто великі й не проникають крізь мембрани клітин. Тому половина корисності чаю викидається у відро для сміття разом з відпрацьованою заваркою.

Матча ж складається з перемеленого листа, тому всі корисні складові потрапляють всередину, нічого не витрачається даремно. Саме так пояснюється його колосальна корисність і тонізуючі властивості, що перевершують збадьорливий ефект кави.

Кілька причин вибрати маття замість кави:

  1. У звичайній порції матча кофеїну стільки ж, скільки у чашці кави. З тією лише різницею, що тутешній кофеїн утворює з танінами особливу сполуку – теїн. Цей алкалоїд чудово бадьорить, але діє м’яко, без пікових стрибків тиску.
  2. В матча міститься в 10 разів більше антиоксидантів, ніж в будь-якому іншому чаї. Так, концентрація галлата епігаллокатехіна в порції напою в 127 разів вище, ніж в зеленому чаї, і в сотні разів вища, ніж в чорному. Існує як мінімум 4 дослідження, які доводять ефективність цього катехіна в якості профілактики раку шкіри, грудей, розладів пам’яті та уваги.
  3. Багатий вітамінно-мінеральний склад відновлює водно-сольовий баланс тіла, усуває «перекоси» в обміні речовин й допомагає прискорювати процеси спалювання жирів.
  4. Суміш алкалоїдів, танінів та ефірних масел – це своєрідний оздоровчий коктейль, який омолоджує тіло, пов’язує токсичні речовини, очищає стінки судин, відновлює їхню еластичність.
  5. Напій допомагає протягом тривалого часу зберігати концентрацію й бадьорість духу, підтримує працездатність мозку при виконанні складних завдань.

Крім того, чай матча замість кави не змусить особливо змінювати свої смакові звички – його можна пити окремо або готувати матча-латте з використанням будь-якого молока, отримуючи вишуканий напій з витонченим смаком та ароматом.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.