Чай матча вместо кофе

Чай матча замість кави: чи буде заміна рівноцінною?

Найпростіше позбутися кофеїнової залежності, запропонувавши організму (читай – мозку), більш корисну, але не менш смачну заміну – чай ​​матча замість кави. Залежність від кави виражається в неможливості нормально функціонувати, якщо ранок починається без нього. Зворотний бік цієї залежності – яскравий і різкий тонізуючий ефект від великого вмісту алкалоїду кофеїну, який звужує судини і підвищує тиск. Ще багато хто говорить, що бадьорить вже сам кавовий аромат.

Негативний вплив кави на організм посилюється за рахунок того, що багато хто п’є його з великою кількістю цукру – запишіть в програму мінімум різкий стрибок інсуліну. Або додають молоко – виходить смачно, але дуже енергозатратно. Тваринний молочний білок казеїн важко перетравлюється – організм використовує для цього ресурси, які міг би направити на інші цілі. Скажімо, для підтримки мозкової активності. В результаті чашка кави має ефект бомби, що розірвалася – все системи різко активізуються, мозок починає відразу генерувати ідеї, демонструвати чудеса кмітливості. Але через годину ця діяльність згасає, залишаючи після себе тільки втому і апатію. Вийти з цього кола «нескінченних кавових перероджень» допоможе японський чай матча.

Матча – що це за порошок?

Матча (або маття) – традиційний японський порошковий чай, що складається з чайного листа, перетертого до стану пудри. Сировину для нього відбирають з педантичною строгістю: беруть наймолодші листя без стебел, зібрані до сходу сонця і висушені в тіні природним способом. Сухе листя перебирають, видаляючи перестиглі, потім очищають від черешків і стебел. Далі – подрібнення в кам’яних жорнах. Деякі виробники продовжують використовувати ручну працю і на цьому етапі, але великі компанії вдаються до автоматизації, хоча інструмент залишається колишнім – все ті ж кам’яні жорна.

Чай матча – суперфуд, живильний настільки, що при бажанні тільки на ньому можна прожити цілий день, уникаючи інших напоїв і звичних страв. Без нього неможлива традиційна японська чайна церемонія. Ще це найкорисніший чай в світі, який в рази перевершує і каву, і будь-які інші сорти листового чаю.

Чому варто вибрати матча, відмовившись від кави

Коли ми готуємо листовий чай звичним чином, виділити з його заварки весь закладений в ній потенціал неможливо – багато зі сполук занадто великі і не проникають крізь мембрани клітин. Отже, не потрапляють в настій, а відправляються у відро для сміття разом з відпрацьованою заваркою.

Чай матча складається з перемеленого листа, тому всі корисні складові потрапляють всередину, нічого не витрачається даремно. Саме так пояснюється його колосальна корисність і тонізуючі властивості, що перевершують тонізуючий вплив кави.

Кілька причин вибрати маття замість кави:

У звичайній порції чаю матча кофеїну стільки, скільки в чашці кави. З тією лише різницею, що тутешній кофеїн утворює з танінами особливе з’єднання – теїн. У нашого організму є рецептори тільки для засвоєння простих молекул. Таких, як молекула кофеїну. Але в складі молекули теїну кофеїн зв’язаний. Щоб його засвоїти, організму потрібен час і сили розділити молекули на прості речовини. Коли ми випиваємо чашку кави, травна система починає швидко засвоювати кофеїн – його не потрібно ділити на більш прості сполуки.

Інша справа – матча. Коли напій потрапляє в травну систему, тілу ще потрібен час, щоб виділити і зв’язати кофеїн. Цей процес не відбувається в одну мить. Немає такого, що організм, оп, і засвоїв за 2 секунди весь кофеїн, що містить чай. Засвоювання розтягується в часі, тому матча бадьорить довше і м’якше.

Так, кава в деякій мірі корисна. Можливо, вона би змогла позмагатися з якимось листовим чаєм. Але в цій битві кава повністю програє матча, тому що:

  1. В матча міститься в 10 разів більше антиоксидантів, ніж в будь-якому іншому чаї. І тим більше в каві. Так, концентрація епігаллокатехіна галлат в порції напою в 127 разів вище, ніж в зеленому чаї, і в сотні разів вище, ніж в чорному. Існує як мінімум 4 дослідження, які доводять ефективність цього катехіна для профілактики раку шкіри, грудей, розладів пам’яті та уваги.
  2. Багатий вітамінно-мінеральний склад відновлює водно-сольовий баланс тіла, усуває «перекоси» в обміні речовин і допомагає прискорювати процеси жироспалювання. У той час як кава призводить до зневоднення організму, чай матча, навпаки, допомагає завести воду в клітини.
  3. Суміш алкалоїдів, танінів і ефірних масел в матчі – це своєрідний оздоровчий коктейль, який омолоджує тіло, пов’язує токсичні речовини, очищає стінки судин, відновлює їх еластичність.
  4. Також матча допомагає протягом довгого часу зберігати концентрацію і бадьорість духу, підтримує працездатність мозку при виконанні складних завдань. Все це – завдяки вмісту амінокислоти L-теаніна, яка присутня тільки в складі чаю.

Крім того, чай матча замість кави не змусить особливо міняти свої смакові звички – його можна пити окремо або готувати матча-лате з використанням будь-якого молока, отримуючи вишуканий напій з витонченим смаком і ароматом, який ні на гран не поступається каві.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.