Чай матча для здоровья кишечника

Чай матча для здоров’я кишківника

Коли мова заходить про зелений матча, на перший план виходять його тонізуючі, антиоксидантні властивості. Що цілком нормально, адже саме ці властивості виражені найбільш яскраво й доведені – і результатами наукових досліджень, і століттями вживання. За цими очевидними перевагами часом непомітні інші, трохи менш очевидні, але не менш важливі переваги. Наприклад, його корисність для здоров’я кишківника.

Чому важливо підтримувати здоров’я кишківника?

Тому що його здоров’я – це не тільки про нормальне травлення, але й про загальне здоров’я всього організму. Кишківник називають «другим мозком», тому що працює він сам по собі, практично не залежачи від головного мозку. У ньому одночасно проживає понад 100 трильйонів бактерій загальною вагою від 1,5-2 кг – для порівняння, тіло людини повністю складається з 60 трильйонів клітин. Всі ці мікроорганізми формують унікальну закриту екосистему – мікрофлору. Мікрофлора у кожної людини унікальна – за наявністю певних масивів та штамів бактерій можна так само успішно визначати особистість, як і за відбитками пальців.

Ця мікрофлора:

  • відповідає за якість травлення – те, наскільки повно організм засвоює корисні речовини з їжі;
  • контролює більше 70% клітин людського імунітету – без здорового кишківника імунітет не здатний працювати нормально;
  • саме в кишківнику синтезується близько 90% серотоніну – «гормону щастя», який також необхідний для адекватної передачі нервових імпульсів між клітинами нервової системи.

Ще 2000 років тому Гіппократ сказав – «Всі хвороби починаються в кишківнику». І, як показують сучасні дослідження, виявився абсолютно правим. А зелений матча – один з продуктів, що сприяють його оздоровленню.

Як матча впливає на кишечник?

Його позитивний вплив можна угледіти відразу в декількох аспектах:

  1. У зеленому матча міститься в кілька разів більше катехінів, ніж в будь-якому зеленому чаї. Ці речовини здатні швидко та ефективно відновлювати баланс кишкової мікрофлори. В Японії проводилося дослідження, результати якого довели: при щоденному вживанні матча спостерігається загальне поліпшення стану мікробіома кишківника та зростання корисних бактерій (Lactobacillus та Bifidobacterium). Паралельно з цим нормалізується кислотність, яка необхідна для розвитку корисних бактерій, а шкідливі бактерії пригноблюються (Staphylococcus і Helicobacter Pylori).
  2. Матча – лідер серед усіх чаїв за кількістю клітковини завдяки особливій технології виготовлення. Ці рослинні волокна необхідні для очищення стінок кишківника, усунення здуття, підтримки активної перистальтики. На кожен грам споживаного матча ви споживаєте 0,5 грама чистої клітковини – приблизно стільки ж можна отримати, з’ївши 23 грами батата.
  3. Стрес негативно впливає не тільки на головний мозок, а й на кишківник. Постійні стреси пригнічують мікрофлору, порушують баланс, і тут розслабляючий ефект зеленого матча стає дуже доречним. Він знижує загальне стресове навантаження, допомагає кишківнику продовжувати синтез серотоніну.
  4. В одному з останніх досліджень було виявлено, що поліфеноли зеленого матча перешкоджають колоректальному канцерогенезу. Іншими словами – знижують ризик виникнення раку кишківника та інших органів травлення через вплив на мікробіоту. Матча робить її стійкішою, найменш сприятливою для утворення пухлин та переродження клітин.

Крім того, в кишківнику здатні накопичуватися токсини – важкі метали, продукти розщеплення лікарських препаратів, залишки гормонів. Хлорофіл, якого в зеленому матча дуже багато, активізує очисні процеси в кишківнику, зв’язує токсини та виводить їх.

Важливий момент – у більшості досліджень матча відзначається, що його позитивний вплив зберігається протягом будь-якого терміну вживання. Тобто, у нього немає ефекту звикання. Але з припиненням прийому деякі з позитивних впливів втрачаються – наприклад, може збільшуватися кислотність середовища, порушується баланс кишкової мікрофлори.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.