Чаи для детей

Чаї для дітей

Чаї для дітей – складне питання, з яким стикається, мабуть, кожен шанувальник чаю, що пізнав батьківство. Знаючи про користь якісного китайського, японського, цейлонського чаю, про оригінальне походження товарів нашого інтернет-магазину, складно втриматися від того, щоб не ввести його до раціону дитини поряд з водою, соками, компотами. Але чи варто це робити? Давайте розбиратися.

З медичної точки зору

Загальноприйнята рекомендація відносно будь-якого чаю (чорного, зеленого, білого та ін.) у дитячому раціоні – вводити подібні продукти варто після трьох років. До цього віку можна використовувати спеціальні дитячі чаї на основі трав й фруктів. У цього обмеження є три основні причини, ім’я яким – танін, теїн та щавлева кислота.

Танін

Танін – специфічна дубильна речовина, що міститься в чаї. Особливо багато його в чорних, ферментованих різновидах чаю, які готують із зрілих чайних листів й де за рецептурою використовуються тонкі стебла рослин. Танін має яскраво виражену в’яжучу дію, й зв’язує не лише токсини, алкалоїди, а й з’єднання заліза в травному тракті. Це може призводити до зниження рівня гемоглобіну в крові й провокувати анемію. Ще небажано, щоб дитина пила чай ​​під час їжі – той же танін вступає в реакцію з білками, формуючи нерозчинні сполуки й перешкоджаючи їх всмоктуванню в кишечнику.

Теїн

Теїн – такий же алкалоїд, як і кофеїн, але міститься він в чаї, маючи більш м’яку, але і більш тривалу збуджуючу дію. Позитивно впливаючи на роботу кишечника й активізуючи обмін речовин, він в той же час гальмує вироблення вітаміну D, необхідного для синтезу статевих гормонів, гормонів росту й засвоєння кальцію. Ще одне негативний ефект тривалого вживання класичного чаю дитиною – перезбудження нервової системи.

Щавелева кислота

Щавлева кислота – ще одна речовина, що міститься в листі, нехай і не в такій кількості, як дві попередні. Вона здатна знижувати ефективність засвоєння кальцію в дитячому організмі. Цікаво, що у дорослих такого впливу не спостерігається – навіть у тих, хто постійно п’є, скажімо, пуер. Винятком можуть стати хіба що ті, хто крім чаю більше взагалі нічого не п’є, навіть чисту воду. Чим загрожує дитині порушення в процесі всмоктування кальцію? Проблемами з ростом кісток й зубів.

Як давати чай дитині від 3-х років

Важливо розуміти, що рекомендація щодо трьох років діє на території Європи і України. У країнах, де традиційно сильна чайна культура, ніхто й не чув про подібні обмеження – жителі високогірних сіл, які вирощують чай, вільно поять ним своїх дітей. Й ще ніхто не оголосив про епідемію ламких кісток або поганих зубів у китайських дітей. Тому рекомендацію слід сприймати саме як рекомендацію. Чай – не отрута і якщо дитині хочеться спробувати, що в чашці у мами чи тата, можна вільно дати їй зробити кілька ковтків. А дітям старше 3-х років можна давати його, дотримуючись наступних рекомендацій:

  1. давати чай можна не частіше 1-2 разів на день;
  2. настій повинен бути слабким, вдвічі або втричі слабшим за напій, звичний для дорослого;
  3. слід уникати сортів зі слабкою або занадто сильною ферментацією – в білому й зеленому чаї занадто багато теїну, а в пуері – дубильних речовин. Оптимальне рішення – якісний чорний чай чи улун середньої ферментації;
  4. якщо дитина п’є напій в чистому вигляді, давати його без жодних добавок. В іншому випадку можна злегка підсолодити натуральним медом.

Обираючи чаї для дитини, віддайте перевагу преміальним або органічним сортам, якість яких контролюється на всіх рівнях й офіційно підтверджується.

Вгору^

310 грн

Зелений чай Matcha Daily (Японія, Сідзуока). Нова упаковка: залізна баночка об'ємом 30 г. Церемоніальний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

550 грн

Дегустаційний набір з п'яти сортів кольорового Матча. Складається з 80 г порошку (16 г х 5 видів) в скляних колбах: кольорові Помаранчевий, Рожевий і Блакитний Матча, зелені Матча Церемоніальний і Преміум.

690 грн

Набір для чаю Матча BAMBUK BOX - це чай Матча Преміум Еліт 50 г, білий вінчик Часен і біла ложечка Чашаку в подарунковій коробці. Це готовий набір для справжнього японського чаювання. Відеоогляд у описі товару.

105 грн470 грн

Шу Пуер Лао Ча Тоу "Старі Чайні Голови" з м'яким смаком, нотами горіхів, сухого дерева і фініків. Класична м'якість витриманого пуеру, нафтова тягучість настою і соковитий глибокий післясмак.

NEW!
125 грн

Квіти чайної троянди з м'яким квітковим смаком і солодким ароматом. Зміцнюють імунітет, очищають, допомагають при набряках. Можна пити в чистому вигляді або використовувати як добавку до чаю.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

550 грн

Авторська чаша тяван Astonishing Tulip об'ємом 334 мл для заварювання пудрового чаю матча традиційним способом за допомогою бамбукового вінчика Тясен. Виготовлена в єдиному екземплярі!

350 грн590 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту ААА (Японія). Кращі листя, сповнені вітамінами і катехінами. Бережний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.