Можно ли матча при гастрите?

Чи можна матча при гастриті

Численні статті в Інтернеті одноголосно й безапеляційно твердять – «Зелений чай Матча при гастриті не можна! Ані крапельки, ані дрібки!». Але чи так все однозначно в стосунках матча з вашим шлунком?

Чи можна матча при гастриті

Трохи про гастрит

Це тільки здається, ніби з цим захворюванням все ясно і зрозуміло. Раніше відповідальність за його появу медицина покладала на людину. Не так спить. Не те їсть. Любить гостре. Зловживає алкоголем. А ще курить і сміє нервувати.

А потім два лікаря-дослідника – Маршалл та Уоррен, добули з надр людського шлунка бактерію Helicobacter pilori, гарненько вивчили її і заявили, що саме вона відповідальна за більшість захворювань шлунка й дванадцятипалої кишки. А після, щоб результати виглядали ще переконливішими, Маршалл випив вміст банки Петрі, що кишіла цими бактеріями. Через 2 тижні у нього діагностували гастрит, і ще 2 тижні йому знадобилося, щоб вилікувати його за допомогою антибіотиків.

І тут важливо врахувати, що специфічні катехіни зеленого чаю, яких в матча міститься просто величезна кількість, мають гарну антибактеріальну активність. Доведено, що вони здатні пригнічувати близько 14 видів бактерій, серед яких – і стрептококи. Тобто, матча потенційно здатний полегшувати стан при гастриті, якщо не знищуючи Helicobacter pilori повністю, то пригнічуючи їхній ріст і перешкоджаючи розвитку захворювання. У чому сенс заборони на вживання продукту, здатного поліпшити стан людини, що страждає на гастрит?

Справа в концентрації

Шлунок людини з гастритом, кислотним рефлюксом, порушенням кислотності або виразками на різних стадіях розвитку – чутливий орган, оскільки в перерахованих ситуаціях його слизова вражена або стоншена. І будь-які зміни в стані шлункового соку здатні викликати біль. А відбуваються ці зміни головним чином у відповідь на вживання їжі. Гострої, як індійська страва, газованої або концентрованої, як матча.

Ба більше, кислотність шлункового соку по-різному підвищується в залежності від часу вживання. Якщо випити склянку матча на воді вранці, вона виросте різко й швидко, викликавши біль майже миттєво. А ось якщо запити стаканом матча з’їдений омлет або боул, реакція може бути незначною або й взагалі відсутньою. Розумніше не скочуватися в категоричність й не радити кожному, хто хоч раз поскаржився на біль в шлунку, відмовлятися від матча до кінця життя. Тому ми радимо не вживати матча на голодний шлунок людям, що страждають на будь-які шлункові захворювання.

Ще один спосіб пити матча без болю в шлунку – знизити його концентрацію, готуючи матча-лате з молоком або збільшивши кількість води для заварювання.

Але не радили б відмовлятися від матча повністю

Нещодавно на PubMed опублікували дослідження китайських вчених про вплив зеленого чаю на перебіг хронічного гастриту. У популяційному дослідженні взяли участь 166 людей з діагностованим захворюванням і 433 здорові людини. Епідеміологічні дані збирали за допомогою декількох методів, і вони однозначно вказували на наявність зворотного зв’язку між вживанням зеленого чаю та розвитком гастриту. Вчені не тільки переконались, що постійна наявність напою в раціоні скорочує ділянки ураження слизової шлунка, але й вперше науково довели, що такий чай – це ще й потужна профілактика хронічного гастриту. Ну, а оскільки матча – це вдосконалений різновид зеленого чаю, то до нього все перераховане відноситься повною мірою.

Вгору^

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
145 грн2 450 грн

Зелений чай Матча Преміум сорт АА (Китай) із листя з середини чайного куща. Чистий зелений колір і ніжна пудрова консистенція помелу. Глибокий смак зелені і трав. Енергія і бадьорість до 3 годин.

250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Пакування: залізна баночка об'ємом 30 г. Відмінний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.