Можно ли пить Матча на голодный желудок

Чи можна пити матча натщесерце?

На самому початку знайомства з матча виникає ряд важливих питань. З чого роблять напій? Як його готувати? Як він впливає на організм? Які його позитивні та негативні сторони? У їхньому числі зазвичай присутній і такий: «Чи можна пити матча на голодний шлунок?». Якщо питання актуальне і для вас теж, продовжуйте читати статтю. У ній – про те, чи можна пити зелений і кольоровий матча натщесерце.

Чи можна пити матча натще?

Зелений матча

В цілому, це нешкідливий напій. Володіючи лужним потенціалом, він допомагає підтримувати нормальний кислотно-лужний баланс шлунка, заспокоює запальні процеси, не провокує загострень і дозволений навіть при гастриті. Але не на голодний шлунок!

Вранці слизова шлунка особливо чутлива до всього, що потрапляє всередину. Саме тому жирні котлети або пиріжки в якості сніданку викликають тяжкість і печію. Матча – не котлета, але в силу своєї високої концентрації теж здатна подразнювати слизову шлунка, підвищуючи кислотність при відсутності іншої їжі в ньому. Втім, якщо пити матча після сніданку або вприкуску з корисним печивом чи бутербродом, відчутної шкоди для шлунка не буде.

До речі, натщесерце – це не тільки про ранкове приймання їжі, але й про тривалу перерву між прийомами. Якщо ви пропустили обід, компенсувати нестачу енергії за допомогою матча – не найкраща ідея. Але, якщо на повноцінну порцію яєчні або салату немає часу, а відмовлятися від матча не хочеться, можете приготувати зелений матча-лате. У такому вигляді напій абсолютно безпечний для слизової навіть натщесерце.

Блакитна матча

Блакитна матча – нейтральний напій, який практично не впливає на стан слизової шлунка. Хіба тільки в разі індивідуальної чутливості. Але пити його на голодний шлунок ми б теж не радили з наступних причин:

  • коли шлунок порожній, все речовини засвоюються швидше, а значить, замість м’якого розслаблюючого ефекту, від чашки матча ви отримаєте різку зміну ментального стану до рівня «сонний равлик»;
  • ще блакитна матча має виражену сечогінну дію, яка посилюється при вживанні напою натщесерце і здатна перетворити ваш продуктивний ранок на ранок походів відомо куди.

До слова, з цим сортом порошкового чаю теж діє правило: «Якщо не можна, але дуже хочеться матча, приготуйте його з молоком».

Жовта матча

Що стосується порошку з недозрілих плодів манго, то у відкритих джерелах не знайти інформацію про можливості його прийому натщесерце. Але якісь дані можна отримати, знаючи, що продукт зроблений з манго і багатий вітаміном С. Якщо вірити аюрведі, то манго краще їсти не натщесерце, а під час сніданку через ризик неприємних відчуттів в шлунку. Що стосується вітаміну С, то вже сучасні спостереження доводять – його вживання до їжі призводить до тяжкості та здуття. В цілому, можна відмовитися від жовтої матча натщесерце, але з іншого боку, ніхто не п’є її, як самостійний напій. Максимум – у вигляді матча-лате. Тож для жовтої матча ця характеристика некритична.

Рожева матча

Ще один напій/продукт, який недостатньо вивчений через свою новизну. Доводиться орієнтуватися по вихідній сировині – пітахайї, вона ж драконячий фрукт. У складі цього фрукта немає панівних за кількістю речовин, здатних швидко й помітно впливати на організм. Як і немає обмежень, що стосуються часу його вживання. Зустрічаються тільки моменти в позитивній конотації, пов’язані з його вживанням на порожній шлунок. Наприклад, вживання пітахайї натщесерце можна розглядати, як профілактику діабету, оскільки так особливо ефективно стимулюється синтез інсуліну підшлунковою залозою. Оскільки в складі рожевої матча присутній тільки цей фрукт, дбайливо висушений і подрібнений, все перераховане можна в повній мірі застосувати і до неї теж.

Фіолетова матча

Наша фіолетова матча виготовлена ​​з ягід годжі, тому до єдиної думки про можливість її застосування натщесерце прийти складно. В одних джерелах не рекомендують цього робити, в інших – наполягають, що кращого часу для вживання годі шукати. Але вдаватися до тривалих пошуків все одно немає сенсу, тому що цей сорт не прийнято готувати на воді. Хоча можна спробувати приготувати матча-лате. У такому вигляді, а також, будучи доданою до смузі, салатів, каш і боулів, фіолетова матча вже не здатна суттєво впливати на стан травної системи і організму в цілому. Тільки позитивно, і тільки у довгостроковій перспективі.

Вгору^

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

80 грн1 150 грн

Екстракт плодів манго (Амчур), перетертих в пудру. Назву "матча" отримав завдяки порошковому стану. Яскравий жовтий колір, фруктовий смак з нотами кислинки. Для заварювання матча лате, додавання у смузі, боули, приготування чатні та каррі.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Хітовий блакитний чай Матча (Анчан). Яскраво блакитний колір настою, солодкий смак квітів і прянощів. Підходить для заварювання чаю, синього матча-лате, приготування смузі, випічки, морозива, десертів.

HIT!
135 грн2 250 грн

Ексклюзивний рожевий чай Матча (Пітахайя). Насичений рожевий колір, смак груші, ківі і полуниці. Підходить для заварювання рожевого матча-латте, приготування смузі і боулів, додавання у каші, морозиво, десерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.