Можно ли пить матча перед сном?

Чи можна пити матча перед сном?

Існує деяка логічна невідповідність в самому питанні «Чи можна пити матча перед сном?». Формуючи своє питання саме так, люди забувають, що кожен відходить до сну в різний час. Через звичку або життєві обставини одна людина засинає о 8 годині вечора, а інша – після півночі. Де ж шукати золоту середину? У циркадних ритмах!

Чи можна пити матча перед сном

Ідеальний час для сну

Циркадні ритми або добові біоритми – це той самий біологічний годинник організму, що регулює зміну періодів сну і неспання, зниження й зростання активності. Він є не тільки у людини, але й у всіх живих організмів. А змінити його насправді не можна – спосіб роботи вашого біологічного годинника зафіксований на рівні генома. Саме гени виробляють специфічні часові білки, які адаптують роботу систем організму до певного часу доби, орієнтуючись на кількість світла, що потрапляє на сітківку ока.

Хочете ви того чи ні, але ваше тіло, не дивлячись на кількість випитого зеленого матча, все одно починає готуватися до сну приблизно в один і той же час. Вчені вважають, що це починає відбуватися після 9 годин. Щоб визначити, як матча поєднується з цією підготовкою, необхідно зрозуміти, що ж починає відбуватися з тілом після 9 години вечора.

Сонні зміни

Перші зміни починають відбуватися ще о 7 годині вечора – якщо тіло отримує їжу, і зокрема вуглеводні продукти, воно активізує вироблення серотоніну. Ви починаєте занурюватися в спокійний, млосний стан, що сприяє швидкому засипанню й глибокому сну.

Далі, аж до 21-22 годин відбуваються такі процеси:

 1. Знижується кров’яний тиск.
 2. Заспокоюється пульс.
 3. Прискорюється венозний кровообіг.
 4. Знижується кількість жирів в тканинах печінки.
 5.  Сповільнюються метаболічні процеси.
 6. Вдвічі збільшується кількість лейкоцитів в крові (з 5 до 12 тис. на 1 мм).
 7. Знижується температура тіла.

Всі ці процеси спрямовані на те, щоб занурити тіло в стан максимального відновлення й розслаблення.

Як на ці процеси вплине матча?

Все залежить від різновиду матча:

 • Зелений матча прекрасно тонізує, підвищує активність і кров’яний тиск. Тому абсолютно не поєднується з потребами втомленого тіла. Висновок: краще відкласти чашечку матча до наступного ранку.
 • Блакитна матча – природний релаксант. Розслабляє, заспокоює мозкову активність, допомагає знизити тиск крові. Цілком і повністю вторить процесам, що відбуваються в тілі перед сном. Висновок: можете без побоювання пити цей сорт перед сном.
 • Рожева матча – рослинний напій без активних біологічних компонентів. Містить багато поживних речовин, не має помітного впливу на стан організму. Висновок: за бажання можете пити рожеву матча безпосередньо перед відходом до сну.
 • Жовта матча – напій з недозрілих плодів манго. Містить багато мінералів, клітковини і колосальну кількість вітаміну С. Останній має потенційну здатність бадьорити. Висновок: якщо знаєте, що від вітаміну С стаєте активнішими, не вживайте жовту матча перед сном.
 • Фіолетова матча – ще один продукт з високою концентрацією вітаміну С, який готують з ягід годжі. Висновок: щоб не ризикувати гарним відпочинком, не пийте цей сорт безпосередньо перед сном.

Все ж перераховані рекомендації мають рекомендаційний характер. По-перше, ваш організм може по-своєму реагувати на різні напої. По-друге, якщо ваша мета – відтягнути момент засинання, висновки будуть вже зовсім іншими.

Вгору^

HIT!
135 грн2 250 грн

Хітовий блакитний чай Матча (Анчан). Яскраво блакитний колір настою, солодкий смак квітів і прянощів. Підходить для заварювання чаю, синього матча-лате, приготування смузі, випічки, морозива, десертів.

Немає в наявності
250 грн

Хітовий блакитний чай Матча (Анчан) в залізній баночці (вага 30 г). Яскраво блакитний колір настою, солодкий смак квітів і прянощів. Підходить для заварювання чаю, синього матча-латте, приготування смузі, випічки, морозива, десертів.

HIT!
135 грн2 250 грн

Ексклюзивний рожевий чай Матча (Пітахайя). Насичений рожевий колір, смак груші, ківі і полуниці. Підходить для заварювання рожевого матча-латте, приготування смузі і боулів, додавання у каші, морозиво, десерти.

80 грн1 150 грн

Екстракт плодів манго (Амчур), перетертих в пудру. Назву "матча" отримав завдяки порошковому стану. Яскравий жовтий колір, фруктовий смак з нотами кислинки. Для заварювання матча лате, додавання у смузі, боули, приготування чатні та каррі.

145 грн2 850 грн

Екстракт ягід годжі, перетертих в пудру. Назву "матча" отримав завдяки порошковому стану. Яскравий фіолетовий колір, смак малини з шоколадними нотами. Підходить для заварювання з молоком, як лате, для додавання у смузі, боули, до каш, десертів.

NEW!
80 грн1 350 грн

Екстракт солодкого фіолетового батата, перетертого в пудру. Назва "матча" отримав завдяки порошковому стану. Насичений бузковий колір, м'який і солодкий горіховий присмак. Підходить для заварювання з молоком як лате, для додавання в смузі, каші, десерти, випічку, муси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.