Повышает ли матча давление?

Чи підвищує чай матча тиск?

Зрозуміло, звідки ростуть ноги у думки, ніби матча підвищує артеріальний тиск. Через аналогію з кавою. Кава «бадьорить» саме так – з усіма принадами диких танців серцево-судинної системи. А оскільки матча також володіє збадьорливим ефектом, було логічно припустити, що на тиску його вживання відбивається аналогічним чином. Насправді ж все навпаки – зелений чай в будь-якому вигляді (і листковий, і пудровий) знижує тиск навіть у довгостроковій перспективі.

Чи підвищує чай матча тиск?

Трохи досліджень

Досліджень, присвячених впливу зеленого чаю на артеріальний тиск, більше одного. Цим питанням займалися японські вчені: зібрали пацієнтів з гіпертонією і запропонували їм протягом декількох місяців випивати щодня по 1-2 чашки зеленого чаю. До слова, в цьому експерименті пропонували пити слабкий настій. Можливо, тому і результати вийшли слабкими. В середньому, тиск учасників експерименту знизився на 10% і не підвищувався до самого закінчення випробувань. Можливо, якби вчені використовували матча, фінальні дані виглядали б більш вражаючими.

Ще одна цікава публікація з теми була опублікована в журналі Nutrition Review. У ній були консолідовані та проаналізовані результати цілих 10 досліджень за участю 834 людей, яким були поставлені діагнози «артеріальна гіпертензія» та «передгіпертензія». Після того, як протягом 3 місяців вони щодня випивали по 400 мл чаю (зеленого або чорного), спостерігалося зниження тиску до 3-4 мм ртутного стовпчика.

І який висновок?

Трактувати наведену інформацію можна по-різному. По-перше, в будь-якому випадку спостерігається зниження артеріального тиску при вживанні зеленого чаю. А значить, напій в принципі не здатний діяти в зворотний бік. По-друге, спостерігається накопичувальна дію – зміни з’являлись не відразу, а через деякий час. Якби чай діяв, як бустер, він все одно не зміг би стати причиною різких стрибків тиску. Саме через необхідність «накопичити» в організмі діючі речовини.

Матча – різновид зеленого чаю, а значить, до нього справедливо застосувати ці висновки. Так, він більш концентрований і окремих досліджень по матча саме в розрізі впливу на тиск поки немає. Можна припустити, що через цю свою властивість він може суперечити результатам досліджень. Що дуже малоймовірно. Якби збільшення тиску мало місце, це було б помітно навіть в малих дозах.

Але ризик завжди є

Індивідуальні реакції, порушення метаболізму, хвороби серця та судин, за яких причиною різких стрибків тиску може бути навіть дуже гаряча або дуже холодна вода. Тому, щоб убезпечити себе на 100% при прийомі матча, людям з гіпертонією і будь-якими захворюваннями серця ми рекомендуємо:

  • не пити більше 2 чашок матча на день;
  • суворо дотримуватися дозування або навіть зменшувати його вдвічі;
  • не використовувати для заварювання надто гарячу воду;
  • збільшувати кількість води для заварювання;
  • відмовитися від чаю на воді й готувати матча-лате.

Ще одне елегантне рішення – не пити зелений матча, а віддати перевагу кольоровим сортам. З усіма ними можна готувати матча-лате, а деякі ще й заварювати на воді. Якщо ж дуже хочеться пити саме зелений сорт, спробуйте купувати не Церемоніальний, а Кулінарний матча. В останньому менший вміст молодого листя, а значить, і кількість теїну (кофеїн в чаї пов’язаний танінами) нижча, тому його бадьорлива дія виражена не так яскраво.

Вверх^

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
145 грн2 450 грн

Зелений чай Матча Преміум сорт АА (Китай) із листя з середини чайного куща. Чистий зелений колір і ніжна пудрова консистенція помелу. Глибокий смак зелені і трав. Енергія і бадьорість до 3 годин.

Немає в наявності
250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Пакування: залізна баночка об'ємом 30 г. Відмінний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.