Чем голубая матча отличается от зеленой

Чим блакитна матча відрізняється від зеленої?

Якщо ви лише збираєтеся спробувати головний суперфуд сучасності – блакитну матчу, вам буде корисно знати, чим блакитна матча відрізняється від зеленої. Ми раніше вже говорили, що використовувати словосполучення «блакитна матча» по відношенню до тайського синього чаю у формі порошку справедливо. Тому що воно вказує не на походження, а на форму напою – з японського «маття» перекладається, як «перетертий».

Але критично важливо розуміти, що блакитну та зелену матчу пов’язує тільки назва. В іншому – це абсолютно різні напої й справа не лише в кольорі:

1. Країна походження

Зелений матча має китайське коріння, але на даний момент є невід’ємною частиною японської культури й еталонним вважається тільки чай, вирощений на Японських островах. Без нього не можна уявити не тільки традиційну чайну церемонію, а й повсякденне життя японців.

Блакитна матча – не менш традиційний напій, але не для японців, а для тайців. Окремої чайної церемонії для нього не передбачено, але жителі Таїланду століттями п’ють блакитний чай й використовують його як ліки згідно аюрведичному вченню.

2. Сировина

Блакитна матча – це квітковий чай, що складається з висушених та перетертих на порошок пелюсток рослини Анчан (Кліторія трійчаста, Метеликовий горошок).

Зелений матча – це чай в класичному розумінні цього слова. Тобто, отриманий з листя рослини роду Камелія. Причому кущі перед збором обов’язково затінюється, листя збирається та оброблюється вручну, а потім перемелюється на тонку пудру в особливих кам’яних жорнах.

3. Вплив на організм

Завдяки своїй пудровій формі обидва сорти володіють значним та вираженим впливом на організм: корисні речовини не втрачаються під час екстракції, все потрапляє до організму. Різниця лише в типі корисних речовин. Блакитна матча багата ефірними маслами, є прекрасним релаксантом та засобом, що продовжує молодість шкіри. Також вона захищає від ранньої сивини, допомагає довше зберегти гостроту зору, використовується в терапії глаукоми (вживання блакитної матчі допомагає знизити внутрішньоочний тиск і відновити зір).

Зелений матча – чемпіон за вмістом теїну і катехінів, тому прекрасно тонізує й вважається гарним профілактичним засобом від раку. Також він благотворно впливає на стан серцево-судинної системи, підвищує еластичність судин, очищує їх від холестеринових бляшок. Ще – прискорює обмінні процеси, допомагає налагодити ліпідний обмін і прискорити процес спалювання жирових відкладень. Також вживання зеленого матча підвищує когнітивні функції мозку, сприяє поліпшенню пам’яті, підвищенню уважності. Зелений матча в буквальному сенсі робить людину більш інтелектуальною.

4. Органолептичні характеристики

Смак зеленого матча м’який, трав’янистий, з характерною для зелених чаїв терпкістю, яку надають дубильні речовини. Також в ньому присутня легка солодкість, яку забезпечує саме порошкова структура напою. Його аромат – також типовий для зеленого чаю. Свіжий, з домішкою ароматів лугових трав, сухофруктів, прянощів.

Смак блакитної матча менш виражений, хоча, безсумнівно, дуже приємний. У ньому повністю відсутня гіркота, а от легка солодкість – присутня. Як і фруктові, вершкові, карамельні ноти: слабкі, але приємні, зовсім не відразливі. Аромат найбільше нагадує подих свіжого весняного вітру, що доносить запахи квітучих дерев.

При цьому заварювати блакитну й зелену матчу можна одними і тими ж способами – готувати чай на воді, заварювати матча-латте або холодний айс латте. Адже важливо не тільки те, чим блакитна матча відрізняється від зеленої, а ще й те, що вони складають ідеальний тандем напоїв, один з яких допомагає налаштуватися на робочий лад вранці, а другий – розслабитися після напруженого робочого дня й підготуватися до сну.

Вгору^

180 грн

Недорогий подарунковий набір чаю в скляних колбах "Три смаки" - для новачків і чаеманов зі стажем. Склад: Те Гуань Інь Ван, Золотий Равлик, квіти чайної троянди. Розраховано на 9 чаювань.

310 грн

Зелений чай Matcha Daily (Японія, Сідзуока). Нова упаковка: залізна баночка об'ємом 30 г. Церемоніальний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
105 грн470 грн

Чайна брунька в поєднанні з двома молодими листочками. Пряний аромат з нотами кураги і меду. М'яко-терпкий смак з невеликою кислинкою післясмаку. Для будь-якого час доби.

HIT!
550 грн

Ідеальний набір для того, хто хоче почати знайомство з матча з найкращого варіанта. Складається з трьох сортів чаю по 16 г (8 порцій) у скляних колбах: Матча Преміум, Матча Церемоніал, Блакитний Матча і електровінчик. Є відеоогляд.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

HIT!
79 грн

Включає в себе 3 види елітних улунів і двох квіткових чаїв по 5 грамів кожен. Всі сорти підписані і розфасовані по окремим порційним пакетам. Один зразок розрахований на чайник об'ємом 250 мл.

50 грн

Якісний чай в подарунковій упаковці стане відмінним подарунком для будь-якого випадку. Просто додайте цей товар в корзину до вашого замовлення і отримайте подарунок повністю готовий до вручення.

SALE —17%
300 грн 250 грн

Бамбукова баночка для зберігання чаю матча. Виготовлена з цільного полого бамбука, має власний аромат дерева. Обсяг 30 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.