Чем Матча Церемониал отличается от кулинарной?

Чим Матча Церемоніал відрізняється від кулінарної?

У найширшому сенсі Матча можна розділити на дві широкі категорії:

  1. Сорти церемоніальної якості, які зазвичай описують як ті, що підходять для використання в традиційних чайних церемоніях;
  2. Сорти кулінарної якості, які, в свою чергу, придатні для використання в якості інгредієнта в рецептах напоїв або десертів.

Щоб краще зрозуміти різницю, можна провести паралелі з виноробством – якщо церемоніальні сорти можна порівняти з вживанням прекрасного вина, то кулінарні – з його приготуванням.

Церемоніальні маття, як і хороше вино, мають тонкий смак й високо цінуються за елегантні нюанси смакових характеристик. Вони оптимально підходять для самостійного приготування з водою або з дуже невеликою кількістю молока. Використання матча церемоніальної якості як кулінарного інгредієнта аналогічно наливанню дорогої пляшки Echezeaux в соус для пасти – делікатні аромати все одно загубляться, і елітний напій буде витрачений даремно, що економічно недоцільно.

Кулінарні маття, з іншого боку, більш міцні й гіркуваті на смак. Використовуючи ту ж аналогію, пити кулінарний матча – все одно, що вживати вино виключно кулінарного призначення. Смак буде не з найприємніших. Проте, при використанні в рецептах кулінарна матча володіє достатньою інтенсивністю, щоб не губитися на тлі інших інгредієнтів та наділяти страву особливим смаком. Тому кулінарні види, як правило, використовуються в рецептах напоїв та десертів з маття, починаючи від латте, смузі, морозива, й закінчуючи шоколадом, а також іншими кулінарними витворами.

Якщо оцінювати матчу Церемоніал і кулінарну матчу з позиції виробничих особливостей, можна побачити такі фактори, що впливають на виникнення помітних відмінностей:

Врожай

Церемоніальні сорти виробляють тільки з кращих листочків весняних і літніх зборів. Для кулінарних різновидів частіше використовується сировина з другого збору, якість якої помітно нижче.

Тип сировини

Матча церемоніального якості складаються тільки з молоденьких листочків, які ростуть у верхній частині чайних кущів – вони м’якші та солодші. А ось кулінарні сорти містять листя, яке росте на нижніх гілках кущів.

Процес фільтрації

Церемоніальні матча будуть містити тільки «найм’якішу» (і, отже, найсолодшу) частину листя; жорсткіші «стебла» і «вени» (які можуть мати гіркий смак) відфільтровані. Кулінарні матча можуть містити ці більш жорсткі частини листя.

Процес подрібнення

Сировину для Матча Церемоніал перетирають на гранітних млинах дуже ретельно і повільно, на низьких оборотах – це довгий і трудомісткий процес. Щоб отримати 30 г порошку, необхідно протягом години безперервно змелювати листя. Подрібнення кулінарної матчі, як правило, відбувається на високих швидкостях, в автоматизованих машинах з металевими кульками.

Зрозуміло, при настільки різному підході до виробництва, матча церемоніальної та кулінарної якості будуть рішуче відрізнятися одна від одної. І мова не про те, що один чай – хороший, а інший – поганий. Просто вони створені з різною метою й допомагають вирішувати різні завдання.

Якщо ви хочете відчути максимально чистий смак чаю матча, оцінити всі відтінки його аромату, спробувати провести традиційну чайну церемонію – вам потрібен Матча Церемоніал або Матча Преміум Еліт. Якщо ви переслідуєте мету збагатити смакову палітру звичних страв або спробувати приготувати рецепти з матча – вибирайте сорт Матча Преміум, який в достатній мірі корисний й абсолютно точно якісний, просто злегка «не дотягує» до свого «старшого побратима».

Вгору^

HIT!
150 грн

Електричний вінчик IKEA для ретельного розмішування і збивання порошкового чаю Матча, а також гарячого і холодного молока. Ідеальний інструмент для приготування чаю матча або Матча-Латте.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

HIT!
2050 грн

Багатий подарунковий набір для чаю Матча MAXI BOX - це Матча Преміум Еліт, 100 г (Японія), Блакитна Матча, 16 г і Рожева Матча, 16 г п'ять аксесуарів (2 із них із білого бамбука). Кращий варіант подарунка!

HIT!
105 грн470 грн

Чайна брунька в поєднанні з двома молодими листочками. Пряний аромат з нотами кураги і меду. М'яко-терпкий смак з невеликою кислинкою післясмаку. Для будь-якого час доби.

590 грн1090 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком.

HIT!
130 грн595 грн

Елітний зелений китайський чай із верхніх листочків з брунькою. При обробці чайне листя скручують вздовж волокон, формуючи акуратну перлинку. Заспокоює розум, тонізує і освіжає.

550 грн

Авторська чаша тяван Celestial Leopard об'ємом 370 мл для заварювання пудрового чаю матча традиційним способом за допомогою бамбукового вінчика Тясен. Виготовлена в єдиному екземплярі!

HIT!
110 грн520 грн

Вишуканий зелений чай улун. Ніжний солодкуватий смак топленого молока і делікатний шлейф тягучої вершкової карамелі. Розслабляє, заспокоює і гармонізує стан. Для будь-якого часу доби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.