Чем отличается Матча от зеленого чая по количеству полезных веществ

Чим відрізняється Матча від зеленого чаю

Часте запитання наших покупців – в чому ж відмінність матча від зеленого чаю. Тому, якщо ви задаєтесь питанням, чим відрізняється порошковий чай Matcha від звичного листового зеленого чаю, ви не одинокі. У той час як два цих суперфуди здаються схожими, адже вони обидва виробляються з листя зеленого чаю, їх текстури, колір, аромат готового напою і методи приготування мають принципові відмінності.

Найбільша різниця між Matcha і зеленим чаєм полягає в абсолютно різній кількості корисних і поживних речовин на одну чашку напою. Дізнайтеся їх відмінності просто зараз, щоб вибрати кращий напій для щоденного вживання саме для вас.

Чим відрізняється Матча від зеленого чаю за зовнішнім виглядом

Спосіб вирощування і збору чайного листя кардинально відрізняється. Для отримання матча, листочки на кущах накриваються спеціальною плівкою, яка не пропускає сонячні промені. Так зберігаються всі корисні мікроелементи. Після збору листя пропарюють, сушать в добре провітрюваному приміщенні і ретельно перетирають. Таким чином, виходить яскраво-зелена оксамитова пудра, яка легко збивається і розчиняється в воді. А зелений чай – це добре просушені листя з мінімальною обробкою.

Колір

Порошок чаю Matcha виглядає більш зеленим, ніж листя звичайного зеленого чаю. Яскравий колір порошковому чаю надає підвищений рівень в чайному листі хлорофілу – потужного поліфенолу.

Смак

Як-то кажуть, про смаки не сперечаються. Але за статистикою, людям частіше подобається смак матчі. Більшість людей згідні з тим, що преміальні сорти чаю Matcha п’ються легше і приємніше, ніж зелений чай, який іноді може гірчити. Matcha церемоніальної якості не потребує підсолоджувачів або молочних продуктів, щоб зробити його смачним.

Текстура

Matcha – це оксамитовий порошок, гладенький як пудра або тальк. Завдяки такій текстурі він легко збивається в стійку піну, а при розпиванні не відчувається крупинками на язику. А зелений чай – це просто листя і бруньки, але у всьому різноманітті сортів.

Метод приготування

Порошковий чай Matcha найкраще заварювати гарячою водою 80°С, що зберігає його смак і корисні нутрієнти, а після збивати в піну за допомогою бамбукового вінчика Часен. А зелений листовий чай просто заварюється гарячою водою і випивається. Часто буває, що зелений чай через незнання або нестачу часу заварюють гарячою водою 95-100°С, що просто знищує його поживні властивості.

Як відрізняється Матча від зеленого чаю за кількістю корисних речовин

Поживні речовини

Не можна сказати, що зелений чай не корисний, але матча порошок містить в 137 разів більше антиоксидантів. Тому, щоб отримати всі корисні мікроелементи потрібно випити або 1 чашечку матча або 10 чашок зеленого чаю. Переваги тут очевидні. Саме антиоксиданти, які входять до складу порошкового чаю і роблять його таким корисним. Маття чай бадьорить, покращує метаболізм, виводить з організму важкі метали і токсини, і вважається відмінною профілактикою онкологічних захворювань.

Катехіни ECGCs

Матча – 134 міліграма
Зелений чай – 63 міліграма

Катехіни ECGCs (або епігаллокатехін-3-галлат) – потужні антиоксиданти з численними корисними властивостями, включаючи збільшення метаболізму і фізичної витривалості. Антиоксиданти допомагають організму позбавитися від вільних радикалів і токсинів, що робить організм більш стійким до збільшення ваги, утворенню раку та впливу хронічних захворювань.

Поліфеноли: таніни

Матча – 99 міліграмів
Зелений чай – 7 міліграмів

Таніни – природні мікроелементи, які знаходяться в рослинах і зустрічаються у багатьох чаях і винах. Вони виводять солі важких металів і токсини, а також володіють протизапальними, антибактеріальними і кровоспинними властивостями.

Амінокислоти: L-теанин

Матча – 45 міліграмів
Зелений чай – 3 міліграми

L-теанін – це амінокислота, яка покращує креативність, здатність до навчання і пам’ять. По впливу на організм, він схожий на кофеїн, але діє м’якше і триваліше. Сумарно Matcha містить в 137 разів більше антиоксидантів, ніж листовий зелений чай.

Тепер ви знаєте в чому відмінність матчі від зеленого чаю і зможете вибрати те, що вам до душі. Але спробувати оригінальний порошковий напій хоча б один раз ми рекомендуємо всім.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.