Когда пить матча

Коли потрібно пити матча

На жаль, ідеального усередненого часу для пиття матча не існує. Це було б зручно – знати, що максимальну користь від чашки напою або ложки порошкового суперфуду отримаєш в десять хвилин після полудня або о 7 годині ранку. Але це неможливо в силу величезної різниці між сортами матча. Для кожного з них можна виділити свій окремий оптимальний час прийому.

Коли потрібно пити матча зелений та кольоровий

Зелений чай матча

Напій має виражену тонізуючу і стимулюючу дію. Він трохи підвищує тиск, прискорює термогенез, збільшує швидкість передавання нервових імпульсів. Всі перераховані ефекти актуальні протягом робочого дня, особливо в першій його половині. І зовсім небажані у вечірній час, коли організм готується до сну, сповільнюючи всі процеси. Виходячи з цього, зелений матча варто пити в першій половині дня, уникаючи пізніх чаювань. 

Не варто вживати зелений матча менше, ніж за три години перед відходом до сну. Також з обережністю його слід приймати в будь-який час доби гіпертонікам, людям з серцево-судинними захворюваннями або нервовою системою, чутливою до стимуляторів.

Блакитна матча

Блакитна матча – повний антагоніст зеленої. Вона – ефективний природний релаксант. Комплексно розслабляє, усуваючи м’язові затиски і нормалізуючи, а часом і сповільнюючи, роботу нервової системи. Здатна викликати сонливість, уповільнювати вимову і розумові процеси. Діє при цьому дуже м’яко, поступово, без стресу для організму. У світлий час доби, коли доводиться багато спілкуватися, пересуватися і навіть сідати за кермо автомобіля, відчувати все перераховане хочеться найменше. 

А от увечері, коли необхідно позбутися від напруги минулого дня, нейтралізувати вплив стресових ситуацій, звільнити мозок від нав’язливих думок і перемкнути увагу, блакитна матча стане ідеальним напоєм. Як рослинний релаксант, вона діє набагато повільніше від фармакологічних препаратів. Тому пити її варто за 1-2 години до того, як лягати в ліжко – так ви поринете в стан, ідеальний для глибокого і безперервного сну.

Кольорова матча: рожева, жовта, фіолетова

З усіх перерахованих сортів жоден не призначений для приготування напою на воді. Але при цьому їх можна використовувати для приготування матча-лате як окремо, так і поєднуючи з іншими напоями і суперфудами. Тому питання доцільності прийому кольорової матча актуальне:

  1. Рожева матча не має вираженого впливу на людський організм. Тільки комплексний корисний вплив у віддаленій перспективі за умови, що рожева матча стане постійною частиною вашого раціону. Напевно, найбільш виражений її ефект – досить швидке поліпшення настрою. Все тому, що рожевий матча-лате виходить дуже яскравим і смачним. Вживайте цей сорт матча в будь-який зручний для себе час.
  2. Жовта матча – в першу чергу, суперфуд, а лише потім напій. Вона містить велику кількість вітаміну С, який потенційно здатний тонізувати, особливо по мірі накопичення. Потенційно, але не обов’язково. Після порції жовтої матча ви можете або відчути емоційний підйом, або зовсім не відзначити змін в своєму стані. Якщо зміни будуть, обмежте час прийому першої половиною дня, коли тонізування та емоційний підйом доречні. Якщо будь-які реакції відсутні, пийте матча, коли і як заманеться.
  3. Фіолетова матча – ще один суперфуд з високим вмістом вітаміну С. І визначати оптимальний час його вживання варто за тим же принципом, що і у випадку з Жовтою матча.

При цьому індивідуальні реакції ніхто не відміняв. Не відчувати бадьорості після зеленого матча, або розслаблення після блакитного – норма. Слідкуйте в першу чергу за реакціями свого організму, адаптуючи до них будь-які сторонні рекомендації.

80 грн1 150 грн

Екстракт плодів манго (Амчур), перетертих в пудру. Назву "матча" отримав завдяки порошковому стану. Яскравий жовтий колір, фруктовий смак з нотами кислинки. Для заварювання матча лате, додавання у смузі, боули, приготування чатні та каррі.

145 грн2 850 грн

Екстракт ягід годжі, перетертих в пудру. Назву "матча" отримав завдяки порошковому стану. Яскравий фіолетовий колір, смак малини з шоколадними нотами. Підходить для заварювання з молоком, як лате, для додавання у смузі, боули, до каш, десертів.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.