Польза голубой матчи

Користь блакитної матчі

Блакитний чай матча – не родич японського, але окрім назви їх пов’язує той факт, що блакитна матча користь організму приносить не меншу, ніж її оригінальний попередник.

Блакитна матча – це напій з перетертих в пудру сухих квіток рослини Кліторія трійчаста. Або Анчан – тайською. Заварювати квіти цієї рослини вигадали давно: «блакитний блю пі» вже кілька століть поспіль входить до щоденного раціону тайців. А ось ідея перетирання сировини в порошок – нова, й народилася вона з розуміння того, що таким чином його ефективність зростає в рази.

До речі, про користь анчан сперечатися немає сенсу. Рослина століттями використовується аюрведою для лікування захворювань органів зору, відновлення шкіри та волосся, омолодження, очищення зубів. Завдяки повній відсутності синтетичних барвників й консервантів анчан вважається найкращим харчовим барвником – його додають до морозива, випічки, молочних коктейлів. Від чого виграє не тільки смак й колір їжі, але й підвищується її корисність та зберігається колір навіть після термічної обробки продуктів. Доречі, кілька останніх тайських досліджень морозива з додаванням екстракту анчан доводять розширення вітамінно-мінерального профілю, поліпшення органолептичних властивостей, підвищення його поживності.

Вплив блакитної матчі на обмінні процеси

Одна порція напою містить фосфор, марганець, залізо, вітаміни групи B, K, D, E і С. Постійне вживання матча допомагає підтримувати нормальний водно-сольовий баланс організму, при якому обмінні процеси протікають без перекосів, організм не накопичує жир, а нормально його спалює. Вітаміни С і Е – природні антиоксиданти, необхідні для запобігання процесам старіння клітин й захисту від внутрішньоклітинних мутацій.

На особливу увагу заслуговує факт наявності у складі вітаміну D, який життєво необхідний білошкірим, світловолосим людям. Він важливий для нормальної роботи імунної системи й печінки, бере участь в обміні кальцію та забезпечує здоров’я кісток. У певні періоди часу і стану організму тіло людини не здатне синтезувати достатню кількість цієї речовини, навіть якщо цілодобово жити на сонці. Наприклад, в період активного росту, статевого дозрівання – систематичне вживання блакитної матчі допоможе скорегувати ситуацію. Цей же момент робить її напоєм №1 для зими, коли сонячного світла критично не вистачає всім.

Користь блакитної матчі для нервової системи

Поєднання вітамінів, антиоксидантів і біофлавоноїдів в цьому напої робить його справжньою знахідкою для тих, чия нервова система страждає від стресів і хронічних захворювань. Завдяки особливому складу, він сприяє розслабленню гладкої мускулатури, допомагає знімати блоки й тим самим сигналізує мозку про те, що тіло перебуває в спокої, безпеці й не потребує надто пильної уваги. Також допомагає підтримувати здоров’я нервових клітин, перешкоджає руйнуванню захисного шару нервових волокон, допомагаючи довше зберегти ясність мислення.

Користь блакитної матчі для шкіри та волосся

При регулярному вживанні блакитної матчі в організмі накопичується достатня кількість речовин, які необхідні для вироблення власного колагену та еластину. Ці речовини зберігають еластичність шкіри, захищають її від надмірної втрати рідини й передчасного старіння. І позитивно впливають на стан волосся – прискорюють його зростання, запобігають появі ранньої сивини, розшаруванню структури, ламкості. Жоден питний колаген не зрівняється за ефективністю із блакитним чаєм матча.

Користь блакитної матчі для органу зору

Корисність блакитного матча для очей обумовлюється наявністю в його складі антиоксиданту проантоцианідину. Як і будь-який антиоксидант, він ефективно зв’язує вільні радикали, зупиняє процес окислення клітин, уповільнює процес старіння клітинних мембран. Також сприяє очищенню стінок судин та відновленню їх еластичності. Тому так добре допомагає впоратися з хворобами очей – відновлює кровопостачання, поліпшуючи якість зору при пошкодженнях сітківки, глаукомі.

Користь блакитної матчі для інших систем організму

Наявність блакитного матча в раціоні допомагає підтримувати здоров’я серцево-судинної системи, очищає стінки судин від холестеринових бляшок, відновлює їх еластичність, розширює протоки. Разом з чим поліпшується кровопостачання серця та інших внутрішніх органів. Перемелені квіти Кліторії будуть корисними тим, хто страждає від зайвої ваги, оскільки ті відновлюють метаболічні процеси й прискорюють процес спалювання жирів. Завдяки комплексному седативному ефекту також ефективно знімаються хронічні й системні болі.

Як бачите, блакитна матча, користь якої цілком порівнянна з можливостями зеленого чаю, стане прекрасним доповненням способу життя будь-якої людини й наблизить його до канонів здорового збалансованого режиму.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.