Польза и возможный вред гречишного чая

Користь та шкода гречаного чаю

Гречаний чай – незвичайний напій зі звичного продукту. Він складається з насіння гречки. Правда, не тієї, яку ми звикли вживати в їжу. А гречки татарської – однієї з 15 різновидів сімейства гречаних. Природний ареал її зростання частково охоплює територію Китаю, де й був вигаданий гречаний чай. Або Ку Цяо – китайською.
Відмінностей у татарської та звичайної гречки не так багато. Хіба що у татарського різновиду насіння має більш насичений смак, який після швидкого обсмажування стає ще об’ємнішим. І містить більше поживних речовин, тому що збирається на стадії молочної стиглості.

Чи шкідливий гречаний чай?

Почати з цього питання варто тому, що він не вартий виїденого яйця. Існує ряд досліджень, які підтверджують корисність гречки. І жодного серйозного, що доводить її шкоду. Відсутність істотної різниці між різними підвидами однієї рослини дає кожному з нас право робити висновки про цей продукт. Точніше тим, хто з дитинства і до цього дня постійно їсть гречку, але так й не дочекався наслідків свого гастрономічного вибору. Якщо її пити, ефект буде таким же. А саме – жодного негативного ефекту. Нашкодити собі гречаним чаєм можна тільки порушивши закони здорового глузду, і почавши харчуватися тільки ним і нічим більше.

Про користь гречаного чаю

Його користь пояснюється багатим хімічним складом зерен татарської гречки. В них містяться вітаміни, мінерали, протеїни, повільні вуглеводи, фітостероли, флавоноїди, поліфеноли. Ще – антиоксидантні сполуки, клітковина, крохмаль і багато харчових волокон. У кожного з перерахованих активних компонентів свій вплив на людський організм. Так, флавоноїди і супутні їм фенольні сполуки особливо ефективно зміцнюють кровоносні судини. Поліфеноли мають потужну антиоксидантну активність, стимулюють вироблення власного колагену, перешкоджаючи ранньому старінню шкіри й утворення зморшок. Повільні вуглеводи дають ефект тривалого і здорового насичення.

У гречаному чаї міститься величезна кількість вітамінів та мінералів (до речі, в звичайній харчовій гречці вони присутні в меншій кількості):

 • Вітамін В2 стимулює ріст клітин, підтримує синтез гормонів, живить і пом’якшує шкіру, позитивно впливає на роботу серця й приводить в норму обмінні процеси.
 • Вітамін В1 важливий для метаболізму білків, здатний стабілізувати роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнювати м’язи, регулювати роботу серця і нервової системи.
 • Вітамін В6 стимулює роботу імунітету, позбавляє від тривожності.
 • Вітамін С – один з найважливіших вітамінів. Він позитивно впливає майже на всі системи людського організму і критично важливий для здоров’я.
 • Вітамін Е – антиоксидант, що важливий не тільки для нормальної роботи імунітету, але й для здоров’я судин і стану шкірних покривів.
 • Магній підтримує обмінні процеси, нормалізує роботу нервової системи, контролює рівень цукру.
 • Залізо необхідне для нормального кровотворення і насичення киснем всіх органів.
 • Калій підтримує кислотно-лужний баланс, допомагає тримати в нормі кров’яний тиск, перешкоджає появі сечокам’яної хвороби.
 • Мідь важлива для засвоєння заліза. Ще вона захищає від остеопорозу, потрібна для вироблення колагену і гормонів.
 • Селен – речовина з помітною протираковою активністю.
 • Цинк – запорука хорошого репродуктивного здоров’я, стабільної роботи ендокринної системи і міцного імунітету.

Важливий момент – всі перераховані вітаміни і мінерали містяться в Ку Цяо в, так би мовити, терапевтичних дозах. Тобто, напій при постійному вживанні може частково покривати потребу організму в цих речовинах, позитивно впливати на стан здоров’я, цілком і повністю виправдовуючи свою назву. Адже в Японії його називають панацеєю, а в Кореї – «їжею богів».

Вгору^

350 грн590 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту ААА (Японія). Кращі листя, сповнені вітамінами і катехінами. Бережний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав.

390 грн

Часен (Тясен) - бамбуковий вінчик для чаю Матча на 80 зубців з білого необробленого бамбука. Аксесуар для автентичного заварювання пудрового чаю матча традиційним методом Усутя для щоденного вживання.

HIT!
79 грн

Містить 5 видів найкращих китайських чаїв по 5 грамів кожен. Всі сорти підписані і розфасовані по окремим порційним пакетам. Один зразок розрахований на чайник об'ємом 250 мл.

90 грн395 грн

Листочок з середини куща з додаванням чайної бруньки. М'який, насичений і міцний смак з глибоким, оксамитовим післясмаком і пряним ароматом стиглих фруктів. Відмінний чай для обіду і ранньої вечері.

HIT!
290 грн

Набір складається з трьох сортів: 2 сорти японського чаю Матча: Церемоніал і Преміум і 1 сорт блакитної матчі по 10 г кожен. 30 г пудрового чаю вистачить на приготування 15 порцій чаю або матча латте.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

HIT!
105 грн470 грн

Чайна брунька в поєднанні з двома молодими листочками. Пряний аромат з нотами кураги і меду. М'яко-терпкий смак з невеликою кислинкою післясмаку. Для будь-якого час доби.

SALE —17%
300 грн 250 грн

Бамбукова баночка для зберігання чаю матча. Виготовлена з цільного полого бамбука, має власний аромат дерева. Обсяг 30 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.