Лучший чай для лета

Кращий чай для літа: у пошуках варіантів

Стійкі образи виду «загорнутись в плед й пити гарячий чай» формують стереотип лише про зігріваючу силу напою й змушують нас забути, що кращий чай для літа теж існує. Абсолютна більшість, шукаючи спосіб охолодитися у спеку, зробить вибір на користь холодного частування – морозива, молочного коктейлю або охолодженої газованої води. Хоча вживання холодних продуктів всередину – неефективний спосіб видалити надлишки тепла. Набагато ефективніше було б натирати ними шкіру, але ми сподіваємося, що цю пораду ви не втілюватимете в життя, а все ж спробуєте придбати чай, що охолоджує.

Кращий чай для літа: у пошуках варіантів

Чому гарячий чай варто пити в спеку? Відповідь на це питання слід шукати в особливостях будови людського організму. Ротова порожнина та язик людини мають безліч рецепторів, які реагують на різні смаки та температури. Коли в роті опиняється холодний продукт, вони сигналізують мозку про те, що тіло нібито замерзає. У відповідь на ці імпульси він намагається зігріти організм.

А ось коли рецептори відчувають гаряче, відбуваються абсолютно протилежні процеси: мозок, отримуючи сигнал про те, що тілу жарко, починає процес охолодження та активізує потовиділення. Абсолютно нормально, якщо після чашки палючого чаю вас кидає в піт. Зате ще кілька годин після цього ви будете набагато краще почуватися під час спеки.

Який чай краще пити влітку?

Тут важливо розуміти, що пити чай можна не тільки як самостійний напій, а й готувати з нього холодні напої чи коктейлі з льодом. Останні можна назвати найкращим компромісом для тих, кому складно даються спроби побалувати себе гаряченьким, коли за вікном + 30°C.

Якщо говорити про сорти, які підходять для самостійного застосування, варто звернутися до традиційної китайської медицини. Чому? Тому що в медичних трактатах китайських лікарів прямо говориться, що існує певний зв’язок між порами року та чайними сортами. Якщо слідувати йому у виборі чаю, легко залишатися в гармонії зі своїм тілом й природою.

Вважається, що чайне листя має різний смак: одне – холодне, інше – гаряче, третє – тепле або холодне. Якщо обирати напій, який допомагає внутрішній стан привести у відповідність зі станом природи, можна позбутися практично будь-яких захворювань.

До літніх чаїв в Китаї відносять зелені чаї класу люйча. Вони відрізняються вираженим терпким смаком й чудово охолоджують. І не тільки стимулюють потовиділення, але також допомагають боротися зі спрагою й захищають від втрати електролітів. Виходячи з цієї рекомендації кращими чаями для літа можна назвати:

  • Лунцзин, провінція Чжецзян;
  • Мао Фен, провінція Аньхой;
  • Тайху Білочунь, провінція Цзянсу.

Щоб домогтися бажаного ефекту, їх важливо правильно заварювати. А саме не використовувати занадто гарячу воду. Її потрібно закип’ятити та охолодити до 80°C. Також під час заварювання не рекомендується закривати ємність кришкою, щоб чайний лист не дуже розширився від тепла й смак напою залишався освіжаюче свіжим, солодкувато-терпким, а не занадто гірким.

Якщо говорити про сорти, які більше за інших підходять для приготування коктейлів, то тут варто виділити порошковий чай матча – зелений або блакитний. Він відмінно поєднується практично з будь-якими фруктовими, ягідними або молочними компонентами, тому на його основі можна готувати будь-який із вподобаних рецептів, щоразу отримуючи кращий чай для літа.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.