Чай Бай Му Дань (Белый Пион)- легенда о чае

Легенди: чай Бай Му Дань

Чай Бай Му Дань – легенда про походження

Легенда свідчить, що кущі сорту Бай Му Дань були знайдені під час правління династії Хань (206 д.н.е. – 220 н.е.). У той час в одній маленькому селі в префектурі працював хлопець, на ім’я Мао І. Він був чесний і справедливий, і завжди строго дотримувався правил. За це його незлюбили інші чиновники, які були не так чесні, як наш герой, і, об’єднавшись всі разом, скинули з посади Мао І. Але і на тому вони не зупинилися, а всіляко намагалися зіпсувати молодому хлопцю життя. Не зумівши через недобросовісних чиновників знайти собі роботу і місце в селі, Мао І разом зі своєю матір’ю вирушили в дорогу.

В одному дрімучому лісі вони знайшли покинутий будинок, де і вирішили облаштувати своє житло. Одного разу, збираючи ягоди в лісі, Мао І та його мати відчули незвичайний аромат. Йдучи на запах як зачаровані, вони помітили біля ставка сивочолого старця, який сидів на березі з закритими очима. Побачивши їх, він сказав, що самі духи привели їх до чарівного місця – ставка Вісімнадцяти Білих Півоній, від якого і виходив цей чудовий аромат.

Він повідав, що місце це повно чудес і чарівництва. Мао І зі своєю матір’ю не могли нарадуватися тому, як вдало вони вибрали місце для житла. І, щоб задобрити і віддати данину духам, вони побудували капище і посадили поруч кілька кущів білих півоній. Так вони і жили без турбот, до того часу, як однієї студеної взимку не захворіла матінка Мао І. З кожним днем ​​їй ставало все гірше і зневірившись, Мао І вирішив знайти якусь цілющу рослину, яка могла б допомогти їй одужати. І на наступну ніч уві сні до нього з’явився той же старець, який виявився духом Північної Полярної Зірки. Він згадав, як новоприбулі задобрили місцевих духів і, бачачи їх добрі серця, захотів допомогти матері Мао І. Старець розповів молодій людині про те, що його матері допоможе жирний густий суп з коропа і свіжозаварений чай. Закінчивши розповідь, старий дух велів йому прокинутися і поспішати на допомогу матері.

Прокинувшись, Мао І ні краплі не роздумуючи кинувся за приладдями для рибалки. Коротко розповів свій сон матері і побіг до озера. Насилу розбивши товстий шар льоду, Мао І просидів кілька годин, перш ніж зловив довгоочікуваного коропа. Згадавши, що для одужання потрібні ще молоді листочки чаю, парубок засмутився, але тут його увагу привернуло таємниче світіння, що виходить від того місця, де вони з матір’ю після прибуття побудували капище. Дійшовши до того місця, Мао І не міг повірити своїм очам – вісімнадцять кущів півоній, які колись посадила його матінка, перетворилися в кущі чаю, від яких виходив аромат свіжої зелені.

Зрадівши, Мао І зібрав кілька чайних листів і поспішив повернутися додому. Він дуже здивувався, але навіть за той час, як він повертався, листочки не зів’яли і не згорнулися від холоду, вони все так же пахли півоніями і були соковитими і свіжими. Мао І приготував для своєї матері цілющу страву з коропа і заварив свіжий зелений чай. На наступний день, вона дійсно відчула себе краще і незабаром повністю одужала.

Після цього випадку біля місця, де ростуть кущі з чаєм, звели Храм Білої Півонії на честь духів, які їм допомогли в нелегкий час. Так само вони стали вирощувати чай з тих самих кущів, який назвали «Білий Піон» або ж чай Бай Му Дань, щоб всі, хто забажає, змогли відчути на собі чарівну дію цього напою.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.