Легенда про чай Билочунь

Легенди: чай Білочунь

Чай Білочунь – легенда про походження

Весняним ранком 1678 року китайський імператор Кансі поїхав в околицю своїх володінь – місцевість біля озера Тайху. Неподалік знаходилися гори Дунтін, де він дуже любить влаштовувати піші прогулянки. Один з представників місцевої влади, дізнавшись про приїзд імператора, вирішив зробити йому подарунок і запросив на плантації, де вирощувався кращий в окрузі чай, сорту «Сяшаженьсян».

Скуштувавши чашку чаю імператор Кансі був вражений тим, як такий вишуканий і шляхетний напій міг отримати таку вульгарну назву – «Убивчо ароматний». Намилувавшись чаїнками в чашці, він вирішив дати напою іншу назву – «Смарагдові Спіралі Весни», що повністю відповідає цьому чаю. Не забув він додати і місце, де знаходяться кращі плантації цього сорту, щоб гори Дунтін стали знамениті і прославили цей вишуканий напій. Так, під час правління династії Цин, за чаєм назавжди закріпилася його шляхетна назва, яку використовують і досі – «Дунтін Білочунь».

Як відрізнити справжній чай Білочунь

Традиційний чай Білочунь складається з тонких чаїнок насиченого зеленого кольору, покритих ніжним пухом. У заварці чай набуває густий, виразний аромат, солодкуватий смак з відтінком легкої гірчинки. Цей сорт чаю насичений поліфенолами і амінокислотами, які сприяють підвищенню імунітету і загальному зміцненню здоров’я. Дунтін Білочунь називають чаєм «трьох свіжостей і однієї ніжності»:

  • свіжий аромат;
  • свіжий смак;
  • свіжий колір;
  • ніжність зірваної чайної бруньки з листочком.

Особливості заварювання чаю Білочунь

При заварюванні чаю Білочунь рекомендуємо спочатку наливати в чайник воду, температурою 75-80°С, а після насипати заварку. Пити чай краще методом Гунфу Ча, витримуючи кожну протоку не більше 45 секунд. Традиційні норми заварювання: 1,5 чайні ложки на гайвань об’ємом 150 мл.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.