Легенда о Лунцзин. Чай Колодец Дракона

Легенди: чай Лунцзин

Чай Лунцзин: історія походження

Для виготовлення чаю Лунцзин використовують верхівки чайних пагонів з двома листочками. В одному кілограмі чаю може міститися до ста тисяч пагонів, а ручне збирання та обробка чайного листя вимагає знань, вправності і кваліфікації. Це ті фактори, що роблять ціну на Лунцзин такою високою.

Чай Лунцзин став дуже популярний в Китаї завдяки імператору Цян Лун. Сталося це за часів його правління: 1735 – 1796 рр. Під час об’їзду своїх володінь, імператор заїхав в чайні сади гір Ши Фен. Місцеві монахи вирішили пригостити імператора чаєм і налили йому чашечку запашного Лунцзин. Імператор дуже зацікавився даними чаєм і ченці провели його в скромні сади, де росло всього лише вісімнадцять кущів цього сорту. З яких монахи піднесли імператору кращі листя в подарунок.

Повернувшись до палацу, імператора Цян Лун сповістили про жахливу хворобу його матері. Він відразу ж пішов до неї, наказавши приготувати з собою чашку чаю зі свіжозібраного листя. Матері дуже сподобався незвичайний смак і аромат напою і вона почала його пити щодня. Через деякий час здоров’я матері пішло на поправку і вона повністю одужала. На радощах, імператор Цян Лун знову відправився до гір Ши Фен, де віддячив ченцям, а вісімнадцяти кущам присвоїв імператорський статус. Ті самі 18 кущів вважаються «предками» теперішнього Лунцзин і початком його сходження і поширення. А чай, зібраний з тих кущів цінується найбільше і є чаєм Лунцзин екстра-класу.

Легенда про чай “Колодязь Дракона”

Другу назва – “Колодязь Дракона” цей чай отримав від наступної легенди. Розповідають, що в колодязі, який стояв посеред села, поруч з якими були розташовані плантації Лунцзин, була найсмачніша вода для приготування їжі і заварювання чаю. Склад води був насичений мінералами настільки, що в ясний день промені сонця заломлювалися особливим чином і в сяйві створювався оптичний ефект, що нагадував жителям села казкового дракона. Цей символ став настільки сильно асоціюватися у жителів усього села зі справжнім драконом, що в періоди посухи до колодязя приходили молитися і просити великого дракона послати рятівний дощ. А пізніше і чай стали називати Сіху Лунцзин, що означає “Колодязь Дракона”

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.