Легенды о чае

Легенди про чай

Чай давно і міцно завоював собі місце в нашому щоденному раціоні їжі і відпочинку. Але чи завжди так було? Як він потрапив в наше повсякденне життя і став одним з найулюбленіших напоїв? Адже чайних плантацій в наших широтах не спостерігається. Історії про те, як вперше були виявлене чайне листя і з них був приготований напій, широко поширені по всьому світу. Пропонуємо вам заварити собі чашечку ароматного чаю і почитати цікаві легенди про найпопулярніші сорти такого одночасно простого і загадкового напою як чай.

  1. Легенда про чай Бай Му Дань
  2. Легенда про чай Дунтін Білочунь
  3. Легенда про чай Жасминова Перлина
  4. Легенда про чай Лунцзин

Достовірних відомостей про місце виникнення чаю немає, кілька країн приписують собі цей історичний факт. Китай найбільше претендує на роль першовідкривача рослини і прародителя напою і датує початок цього процесу II-III століттям до нашої ери. Саме в Китаї є письмові свідчення, в яких згадуються чай і чайні дерева. Так-так, саме дерева, тому що наше звичне уявлення про чай, як кущ не зовсім вірне. Розмір рослин залежить від місця зростання і чим ближче до екватора, тим чайні дерева більше, а на північ їх розмір зменшується.

Незважаючи на величезну культивацію різних сортів чаю, саме китайський чай володіє найкориснішими властивостями для людини і перевершує інші види за смаковими якостями, що підтверджується дослідженнями вчених-біохіміків, зокрема радянським хіміком Джемукадзе К.М. У наш час чай у великих обсягах росте в Китаї, Шрі-Ланці, Японії, Індії, Тайвані. Але разом з цим є цікаві факти вирощування цієї рослини вже і в Австралії. І все-таки Китай відкрив сучасного світу цей божественний напій і звідти він почав урочисту ходу по всій планеті.

Назва “чай” і “tea” походять від китайських ієрогліфів 茶 – “cha” і 荼 – “tee “, в залежності від провінцій, де чай був вирощений і, відповідно, діалектів китайської мови. Саме в Китаї чаювання перетворилося на чайну культуру, почали проводитися публічні чайні змагання, виникла традиція пити чай в особливих чайних павільйонах. А в VIII столітті н.е. був написаний цілий трактат про чай – «Чайний канон».

Китайські філософи відзначали безперечну перевагу чаю над вином:

  1. чай зміцнює;
  2. чай бадьорить;
  3. чай не викликає сп’яніння;
  4. чай краще за воду, бо не є переносником інфекцій.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.