Легенды о чае

Легенди про чай

Чай давно і міцно завоював собі місце в нашому щоденному раціоні їжі і відпочинку. Але чи завжди так було? Як він потрапив в наше повсякденне життя і став одним з найулюбленіших напоїв? Адже чайних плантацій в наших широтах не спостерігається. Історії про те, як вперше були виявлене чайне листя і з них був приготований напій, широко поширені по всьому світу. Пропонуємо вам заварити собі чашечку ароматного чаю і почитати цікаві легенди про найпопулярніші сорти такого одночасно простого і загадкового напою як чай.

  1. Легенда про чай Бай Му Дань
  2. Легенда про чай Дунтін Білочунь
  3. Легенда про чай Жасминова Перлина
  4. Легенда про чай Лунцзин

Достовірних відомостей про місце виникнення чаю немає, кілька країн приписують собі цей історичний факт. Китай найбільше претендує на роль першовідкривача рослини і прародителя напою і датує початок цього процесу II-III століттям до нашої ери. Саме в Китаї є письмові свідчення, в яких згадуються чай і чайні дерева. Так-так, саме дерева, тому що наше звичне уявлення про чай, як кущ не зовсім вірне. Розмір рослин залежить від місця зростання і чим ближче до екватора, тим чайні дерева більше, а на північ їх розмір зменшується.

Незважаючи на величезну культивацію різних сортів чаю, саме китайський чай володіє найкориснішими властивостями для людини і перевершує інші види за смаковими якостями, що підтверджується дослідженнями вчених-біохіміків, зокрема радянським хіміком Джемукадзе К.М. У наш час чай у великих обсягах росте в Китаї, Шрі-Ланці, Японії, Індії, Тайвані. Але разом з цим є цікаві факти вирощування цієї рослини вже і в Австралії. І все-таки Китай відкрив сучасного світу цей божественний напій і звідти він почав урочисту ходу по всій планеті.

Назва “чай” і “tea” походять від китайських ієрогліфів 茶 – “cha” і 荼 – “tee “, в залежності від провінцій, де чай був вирощений і, відповідно, діалектів китайської мови. Саме в Китаї чаювання перетворилося на чайну культуру, почали проводитися публічні чайні змагання, виникла традиція пити чай в особливих чайних павільйонах. А в VIII столітті н.е. був написаний цілий трактат про чай – «Чайний канон».

Китайські філософи відзначали безперечну перевагу чаю над вином:

  1. чай зміцнює;
  2. чай бадьорить;
  3. чай не викликає сп’яніння;
  4. чай краще за воду, бо не є переносником інфекцій.

Вгору^

HIT!
150 грн

Мірна ложечка Чашаку з чорного обпаленого бамбуку для швидкого і акуратного відмірювання 1 г порошкового чаю Матча. Чайна ложка з бамбука з плоскою основою, що працює за принципом ковша.

HIT!
2050 грн

Багатий подарунковий набір для чаю Матча MAXI BOX - це Матча Преміум Еліт, 100 г (Японія), Блакитна Матча, 16 г і Рожева Матча, 16 г п'ять аксесуарів (2 із них із білого бамбука). Кращий варіант подарунка!

410 грн800 грн

Зелений чай Matcha Daily (Японія, Сідзуока). Церемоніальний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
85 грн370 грн

Традиційний зелений китайський чай з чайної бруньки з двома листочками зібраний перед сезоном дощів. М'який смак зеленого чаю з солодкуватим присмаком. Покращує обмін речовин і травлення.

550 грн

Авторська чаша тяван Celestial Leopard об'ємом 370 мл для заварювання пудрового чаю матча традиційним способом за допомогою бамбукового вінчика Тясен. Виготовлена в єдиному екземплярі!

SALE —15%
HIT!
89 грн399 грн

Елітний зелений улун з міцних чайних листочків, які проходять процедуру тривалого томління і скручування. М'який смак і тонкий медово-орхідеевий аромат. Очищає кров і лімфу, освіжає і тонізує.

85 грн370 грн

Класичний китайський зелений чай з бутонами жасмину. Свіжий, жасминовий смак з невагомо легким солодким присмаком. Збадьорливий напій для розпивання протягом дня.

SALE —25%
HIT!
188 грн919 грн

Зелений чай Матча Преміум сорт АА (Японія) із листя з середини чайного куща. Чистий зелений колір і ніжна пудрова консистенція помелу. Глибокий смак зелені і трав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.