Розовый матча – польза и вред

Рожевий матча – користь та шкода

Рожевий чай матча – результат загальносвітової популярності порошкоподібних напоїв, які, крім користі, виявилися легкими в приготуванні й універсальними. Адже матча можна використовувати не тільки для приготування напою на воді, матча-латте або айс матча-латте, але й пекти торти, печиво і панкейки, готувати смузі-боули, чіа-пудинги.

Рожева матча робить все перераховане і смачнішим, і яскравішим, будучи абсолютно безпечним на відміну від харчових барвників зі спірними компонентами у складі. На хвилі цієї популярності матча стали виготовляти з різноманітних фруктів. До цієї категорії напоїв – фруктового чаю – і відноситься рожевий матча.

Рожевий матча – це порошок з сублімованої м’якоті тропічного фрукта пітахайї (або пітаї). Пітахайя, пітая, Драконівський фрукт – це різні назви одного фрукта, який є плодом кількох рослин роду кактусових. Ось чому в продажу зустрічається пітахайя з білою та рожевою м’якоттю.

На даний момент рослина культивується в багатьох країнах Південно-Східної Азії, де вперше з пітахайї виготовили матча й поставили цю справу на потік, виявивши, що результат вийшов гранично смачним і не втратив корисних властивостей. Зокрема, ми пропонуємо рожеву матча китайського виробництва.

Трішки історії

Якоїсь особливої ​​історії виникнення у рожевої матча немає, хоча про минуле пітахайї дещо відомо. Її батьківщина – Мексика, країни Північної та Південної Америки, тому немає нічого дивного в тому, що перші згадки про фрукти належать ацтекам. Трохи пізніше хитромудрі плоди спробували індіанці Північної Америки. А перша друкована згадка зафіксована вже після завоювання Південної Америки конкістадорами.

Технологія виробництва рожевої матча відрізняється від такої для зеленого та блакитного різновидів. На відміну від листя чаю і квітів, м’якоть пітахайї не сушать, а сублімують. Спочатку їх заморожують за дуже низької температури, потім сушать в спеціальних вакуумних сушарках, видаляючи до 90% вологи, після чого перетирають в порошок. Саме завдяки цій технології принципово важливо зберігати рожеву матча в ретельно закритому вакуумному пакеті: вона охоче «повертає» втрачену вологу і формує досить щільні грудочки, які складно розчинити у воді.

Про користь і шкоду рожевої матча

Драконячий фрукт, як і більшість фруктів, вирощених в природному середовищі, а не на гідропоніці, дуже корисний. Сублімація дозволяє практично в повній мірі передати корисні речовини фрукта порошку, а перемелювання тільки підсилює користь. Після перемелювання руйнується цілісність дрібних чорних зерняток, що містять основну частину антиоксидантних сполук – з’їдені цілими, вони не перетравлюються, а засвоєння можливе при частковому або повному руйнуванні оболонки.

Чим саме корисний рожевий матча:

  1. Напій багатий залізом, магнієм, вітамінами В3 і С.
  2. Містить багато клітковини, тому допомагає налагодити роботу тонкого і товстого кишківника, посилити перистальтику і очистити стінки.
  3. Багатий антиоксидантами, активізує роботу імунітету.
  4. Містить багато кальцію. Корисний в період активного росту кісток, а також в період менопаузи, коли зростає ризик остеопорозу.
  5. Активізує мозковий кровообіг, підвищує живлення всіх відділів мозку.
  6. Нормалізує роботу нервової, ендокринної, серцево-судинної системи.

Друге питання – чим він шкідливий. Драконівський фрукт вживають практично у всіх країнах світу й глобальної небезпеки, крім індивідуальної непереносимості, він не представляє. Це справедливо і для рожевого матча. Якщо раніше у вас виникали алергічні реакції на яскраві фрукти, пробуйте рожевий матча обережно – почніть з невеликої дрібки, доданої до йогурту або граноли. При відсутності реакції поступово збільшуйте кількість рожевого чаю матча у вашому житті!

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.