Відправки: 26 і 28 липня. 30 липня: вихідний, відправки не буде
Что выбрать, если вы хотите перейти с кофе на чай?

Що обрати, якщо ви хочете перейти з кави на чай?

Насправді кава викликає справжню залежність. Спробуйте прямо зараз відмовитися від чашки кави, що випивається вранці, і зіткнетеся з неприємними відчуттями. Головний біль, запаморочення, нудота, поганий настрій. Це тільки зовнішні прояви. Організм швидко реагує на відсутність кави: звужуються судини (тому болить голова), знижується тиск (привіт, слабкість), наднирники починають виробляти більше кортизолу — так званого гормону стресу. Останнє пояснює поганий настрій, тривожність, тремор, пітливість — подібне ми відчуваємо під час стресу, коли завдяки кортизолу виробляється адреналін і «рятує» нас від потенційної небезпеки. Але кортизол поза стресом — величезне і марне навантаження для тіла.

Таким чином організм, який звик використовувати кофеїн як своєрідну милицю у вирішенні повсякденних завдань, всіма силами намагається змусити нас повернути каву назад в раціон. Процес відмови проходить досить неприємно, але його можна полегшити, замінивши каву на чай.

Який чай обрати для «синдрому скасування»?

В цілому, будь-який чай може успішно замінити каву, але найкраще з цим завданням впорається саме матча. І ось чому:

  • великий вміст L-теаніна — особливої амінокислоти, яка є тільки в чаї. Вона проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр мозку і впливає на специфіку його роботи. Зокрема, підвищує активність альфа-хвиль, завдяки чому мозок занурюється в особливий стан. З одного боку, він зібраний, сконцентрований і енергійний. Але з іншого — все це відбувається без нервового перенапруження, як у випадку з механізмом «стрес → вироблення кортизолу → синтез адреналіну → мозок на піку своєї продуктивності, напружений». Завдяки впливу L-теаніна досягається практично той же ефект, що і від кави — ви швидко повертаєтесь у форму після сну, відчуваєте енергію і тонус, готові діяти та фонтануєте ідеями. Але надовго і без побічних ефектів (пітливість, тремор в руках).
  • в матча теж є кофеїн — його менше і він зв’язаний молекулами інших речовин, тому засвоюється повільніше і впливає точно так само, як і належить кофеїну, але з куди меншим завзяттям. Тобто, піднімає тиск, прискорює обмін речовин, злегка піднімає температуру, концентрує. Але механізм впливу кофеїну з чаю виглядає трохи інакше, ніж механізм впливу кавового, тому і шкоди від нього в кілька разів менше;
  • антиоксиданти — вони не тільки добре захищають в довготривалій перспективі, а й мають швидкий локальний ефект. Наприклад, добре стабілізують тиск (і високий, і низький) — додатковий тонус вранці або після робочого дня. А ще знижують рівень холестерину в плазмі крові. Коли ви добряче поїли вранці і пригостили себе чашкою матча, після вже не будете відчувати сонливості, оскільки напій і прискорює метаболізм, позбавляючи від тяжкості, і знижує рівень холестерину.

Заміною кави також можуть служити червоні сорти чаю та пуер. Вони містять достатню кількість дубильних речовин, які в поєднанні з кофеїном, що міститься у всіх без винятку сортах, стимулюють роботу мозку і тонізують. За великим рахунком, практично будь-який сорт чаю може впоратися із завданням замінити каву – в ньому завжди міститься і зв’язаний кофеїн, і антиоксиданти, й L-теанін. Різниця тільки в їхньому співвідношенні. Але існує ще й проблема смаку — смак кави специфічний, приємний більшості і замінити його непросто. І тут на перший план знову виходить зелений матча — його можна готувати на молоці, отримуючи матча-лате, досить схожий на звичний лате.

Якби ми мали відповісти на питання замінності кави одним реченням, то відповідь виглядала б так — «Почніть з матча
, а якщо він не підійде, дегустуйте сорти чаю доти, доки не знайдете той, що буде подобатиметься не менше за каву».

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.