Вред чая Матча

Шкода від чаю Матча

Зелений чай матча – це 100% натуральна пудра листового зеленого чаю. Він є невід’ємною частиною знаменитої японської чайної церемонії. Про корисні властивості матча ми вже писали раніше. А в цій статті розберемо варіанти, коли японський зелений чай Матча може нанести шкоду.

Як мінімізувати шкоду чаю Матча

 • не пити порошковий чай менш ніж за 4-6 годин до сну;
 • не пити чай матча заварений кілька годин тому і тим більше, вчора;
 • не збільшувати кількість порошку більше 5 грам на порцію, а краще поекспериментуйте і вирішіть яка порція порошку на чашу для вас оптимальна, після якої ви відчуваєте максимальний тонус і енергію.

Чай матча для вагітних і годуючих матерів

Ряд експериментів показав, що у вагітних жінок, або тих, що знаходились на грудному вигодовуванні та які регулярно пили чай Матча частіше виявляли залізодефіцитну анемію. Тому чай Матча не рекомендований для вживання вагітним і годуючим матерям. Якщо ж ви хочете іноді пити чашку чаю матча – кладіть 1 грам порошкового чаю на порцію на 100 мл води (для чаю матча) або на порцію 50 мл води + 150 мл молока (для матча латте).

Можлива шкода від чаю Матча

Передозування кофеїну

Ми звикли, що чашка листового чаю містить на 50% менше кофеїну, ніж аналогічна чашка кави. Тому помірне споживання зеленого чаю, як правило, не викликає проблеми зі здоров’ям у більшості людей.

Однак якщо ви п’єте чай Матча, будьте особливо уважні! Оскільки в порошковому чаї міститься більш висока концентрація кофеїну, і, випивши звичні кілька чашок чаю на день, можна отримати кофеїнове передозування. Якщо ви п’єте занадто багато кофеїну, або ви чутливі до нього, є ряд побічних ефектів, які ви можете відчути. Якщо у вас є такі симптоми, то зменшіть споживання чаю Матча до 1-2 чашок в день:

 • нервове збудження;
 • дратівливість;
 • проблеми зі сном;
 • тремор;
 • прискорене серцебиття;
 • втрата апетиту;
 • розлад шлунку;
 • нудота;
 • часте сечовипускання;
 • шкірний висип.

Підвищення кислотності шлунка

Збільшення кислоти в шлунку само по собі не є проблемою – це нормальна реакція організму на їжу. Але для тих, у кого є пептичні виразки або кислотний рефлюкс, це може спровокувати напади болю. Ми рекомендуємо людям з подібними проблемами уникати вживання будь-якого зеленого чаю і японського чаю Матча зокрема, натщесерце. Зелений чай завжди варто пити після їжі, так він допоможе вам не тільки швидше переварити їжу, але і вбереже від післяобідньої сонливості.

Також, людям, що страждають на проблеми з підвищеною кислотністю шлунка, відмінно підійдуть всі види Матча-Латте з молоком.

Підвищений вмість свинцю

Ще до недоліків зеленого пудрового чаю відноситься високий вміст в ньому свинцю. Під час росту листя активно вбирають свинець з навколишнього середовища. І випиваючи кухоль матчі разом з заваркою, весь зміст надходить всередину організму. Але хочемо відзначити, що це більшою мірою стосується чаю, який росте в Китаї. Справжню матчу вирощують в Японії і, оскільки тут екологічна ситуація набагато краще, японська маття вважається безпечніше.

Висновки

Як бачите, яскраво-зелений напій підходить не для всіх. Головне знати все про можливу шкоду від чаю матча. І якщо у вас немає індивідуальних протипоказань, то ним можна сміливо покращувати своє здоров’я, активізувати обмінні процеси організму і піднімати настрій.

Незважаючи на те, що у пудрового зеленого чаю Матча є ряд побічних ефектів, в цілому це чудовий чай. Він не тільки покращує фізичний і розумовий стан, але також може використовуватися різними способами, що дозволить йому легко вписатися в щоденний раціон. Дивіться наші рецепти випічки і десертів з чаєм Матча.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.