Вред черного чая

Шкода чорного чаю

Практично всі люблять насолодитися чашечкою зігріваючого чорного чаю. Про його користь ми згадували раніше, але у кожної монети дві сторони. Тому давайте поговоримо про шкоду чорного чаю.

Шкода чорного чаю

Реальну шкоду чорний чай може завдати при його регулярному непомірному розпиванні – більше 8 чашок по 250 мл у день, тобто більше 2-х літрів. Зверніть увагу, саме регулярне вживання більше двох літрів цього напою на день може завдати шкоди організму. Оскільки, якщо ви протягом одного дня вип’єте два літри чорного чаю, то швидше за все вам буде забезпечене безсоння і тахікардія, але ніяк не хронічний підвищений тиск або ревматоїдний артрит.

Вчені роблять акцент на двох основних протипоказаннях до вживання цього напою:

 1. залежність від кофеїну;
 2. підвищена чутливість до кофеїну.

Також міцно заварений чорний чай виводить магній з організму, який впливає на здоров’я центральної нервової системи. Недолік магнію здатний привести до тахікардії, безсоння, головного болю, безпричинних станів тривоги та паніки. Тому шанувальникам міцного чорного чаю варто стежити за кількістю магнію в організмі і при необхідності пропивати цей мікроелемент у вигляді таблеток або доповнювати раціон продуктами багатими на магній: квасоля, арахіс, шпинат, волоські та кедрові горіхи.

Скоротіть вживання чорного чаю, якщо після чаювання ви відчуваєте такі симптоми:

 • посилене серцебиття;
 • підвищений тиск;
 • безсоння;
 • підвищена збудливість нервової системи;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
 • хронічна втома.

Чорний чай: протипоказання

 1. тахікардія, підвищений тиск – тому що чорний чай може спровокувати серцевий напад;
 2. хвороби очей, пов’язані з тиском, наприклад, глаукома – тому що чорний чай може підвищувати внутрішньоочний тиск;
 3. не запивати таблетки, особливо, які містять кофеїн, чаєм – дубильні речовини, якими наповнений чорний чай, не тільки знижують їх ефективність, але і можуть завдати шкоди;
 4. міцно заварений чорний чай може привезсти до потемніння зубної емалі. Стоматологи навіть рекомендують чистити зуби після кожного чаювання;
 5. чорний чай, випитий натщесерце, може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом, зокрема спровокувати спазми і коліки.

Чорний чай під час вагітності та годування

Під час вагітності та лактації зменшіть вживання чорного чаю до 2-х чашок в день і не заварюйте його дуже міцно. А краще зверніть увагу на білий чай та зелений чай кокейча, це одні з небагатьох сортів, які рекомендують пити під час вагітності та грудного годування.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.