Сколько калорий в чае

Скільки калорій у чаї?

У кожного, хто випиває на день більше одного горняти чаю, закономірно виникає питання – скільки калорій у чаї? Питання актуальне, адже напій традиційно позиціонується як один з ефективних засобів боротьби із зайвою вагою. Засіб, який одночасно прискорює обмін речовин, активізує ліпідний обмін, припиняє живлення жирових клітин та сприяє спалюванню жирових відкладень. Тому більшість з тих, кого приваблюють перераховані властивості, в першу чергу цікавляться його калорійністю. Адже для помітного та стійкого ефекту рекомендують пити якомога більше чаю – в разі його можливої ​​калорійності 3-4 склянки щодня здатні нівелювати весь позитивний вплив.

Скільки калорій у чаї

У 100 мілілітрах якісного листкового чаю міститься від 3 до 5 Ккал. Сорт чаю значення не має: калорійність чорного, зеленого, білого, жовтого чаю приблизно однакова, а можливі відмінності настільки незначні, що враховувати їх безглуздо – вони все одно не вплинуть на загальну спожиту кількість поживних речовин на день.

Чи відрізняється калорійність листового та пакетованого чаю

Листовий чай не містить будь-яких домішок (якщо інше не передбачено рецептурою), тому його калорійність залишається стандартною й не залежить від місця зростання, часу збору. Чого не можна з упевненістю сказати про пакетований чай: у більшості випадків вміст чайних пакетиків подрібний до стану пудри, у якій не можна ідентифікувати сорт чаю або визначити його якість. Також не можна визначити наявність певних домішок, що включаються виробником з метою поліпшити смак напою або збільшити його обсяг. Вони цілком здатні впливати на калорійність напою.

Як змінюють калорійність чаю домішки

Домішки до чаю – явище часте. У ряді випадків вони можуть бути частиною рецептури – наприклад, для матча-латте, де використовується коров’яче або рослинне молоко. Або стають результатом звички: багато хто п’є чай, особливо чорний, з підсолоджувачами різної природи. Ще існує варіант, коли у процесі виготовлення чаю використовують додаткові інгредієнти – сухе молоко для Молочного улуна, або квіти жасмину для Жасминової Перлини. Всі ці домішки в кінцевому підсумку впливають на калорійність напою:

  • 100 мл листкового чаю + 1 чайна ложка цукру = 33-35 Ккал (кожна наступна чайна ложка цукру збільшує калорійність на 30 калорій);
  • 100 мл листкового чаю + 1 столова ложка нежирного коров’ячого молока = 13-15 Ккал (кожна наступна столова ложка нежирного молока збільшує калорійність на 10 калорій);
  • 100 мл листкового чаю + 1 столова ложка вершків = 25 Ккал (кожна наступна чайна ложка вершків збільшує калорійність на 22-25 калорій).

Також калорійність чаю може змінюватися в залежності від виду молока – так, кокосове молоко буде не таким жирним, а мигдалеве – жирнішим. Але різниця все одно не так велика, щоб істотно відбитися на підсумковому підрахунку калорій.

Калорійність Жасминової Перлини майже не змінюється, оскільки використовується незначна кількість висушених квіток, які й у свіжому вигляді не можна назвати найпоживнішим продуктом у світі. А підрахувати калорійність Женьшень Улуна складно в силу того, що традиційна технологія його приготування передбачає використання не одного женьшеню, а й інших цілющих рослин.

Знати, скільки калорій у чаї, корисно, якщо ви намагаєтеся позбутися від зайвої ваги, рахуєте калорії й не бажаєте вживати зайвого. Або звикли пити чай з домішками й так само не горите бажанням непомітно під виглядом легкого напою отримувати калорій більше, ніж потрібно насправді.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.