Свойства Пуэр

22 цілющі властивості Пуер

Чорний чай пуер – один з найпопулярніших і незвичайних сортів китайського чаю. Він не схожий на звичайний чорний чай, що в Китаї зветься червоним. Абсолютний антагоніст білого і зеленого. Деяка схожість з пуером можна простежити хіба що у улуна Най Сянь Цзінь Сюань. Але вони все одно не ідентичні. Пуер називають чайним коньяком, бо його прийнято витримувати перед вживанням. І чим більше витримка, тим цінніше, цікавіше і корисніше стає чай.

Китайський чай пуер, властивості якого розкриємо пізніше, виробляють в провінції Юннань. Причому сировину для нього дають пуерні дерева – дуже старі чайні рослини певного сорту. В процесі еволюції вони навчилися рости в горах, зміцніли, зробили своє листя більш терпким і м’ясистим. Тому чай з них виходить таким же сильним, впевненим і місцями зухвалим. А завдяки особливій технології обробки чайного листа пуер в пресованому вигляді продовжує свою ферментацію, тому його називають живим чаєм. У нашому асортименті ви знайдете чай пуер на будь-який смак і гаманець.

22 цілющих властивості пуеру

Китайці пили і продовжують пити пуер не тільки через смак, але і оцінивши корисність напою. Регулярне його вживання допомагає тримати розум і тіло в чистоті, мислити ясніше, менше метушитися. У стародавніх китайських трактатах навіть визначили 22 основних його цілющих властивості. Вони стосуються майже всіх систем організму і перетворюють живий чай пуер в щось більше, ніж просто повсякденний напій.
Отже, стародавні китайські трактати так називають ці 22 цілющих властивості чаю пуер:

1. qu fei – сприяє схудненню, звільняє від жиру

Антиоксидантні і дубильні речовини, які зі складу ферментованого чаю засвоюються особливо добре, підтримують всі фази детоксикації організму, допомагають клітинам очиститися від токсинів і прискорюють швидкість руху лімфи, щоб вивести баластні речовини з організму.

2 xiao shi – сприяє травленню

Потрапляючи в травний тракт, терпкий чай стимулює вироблення жовчі, допомагаючи позбутися від тяжкості, якісніше переварити навіть найважчу їжу.

3. liao ji – вгамовує голод

Пуер – досить поживний чай. Настій з нього за складом ближче до супу, ніж до води – в ньому містяться натуральні цукри і клітковина, що тамують голод. Якщо випивати кілька чашок настою до їжі, можна з’їсти значно менше.

4. shao mian – зменшує сонливість

Тут однозначно описано вплив чайного алкалоїду теїну – звичайного кофеїну, пов’язаного танінами. Виходить така велика молекула, яку організм розгортає, немов капусту, забезпечуючи поступове вивільнення кофеїну в кров і тривалий ефект, що бадьорить.

5. ming mu – робить погляд ясним, а очі гострозорими

Будь-який сорт містить багато амінокислоти L-теаніна, яка допомагає заспокоїти нервову систему, позбутися від наслідків стресу, внутрішньо зібратися і налаштуватися на роботу. Пуер – не виняток.

6. xiao shu – охолоджуючий в спеку, що рятує від жару

Теплий чай допомагає тілу швидше впоратися з перегрівом, пропотівши. Але в процесі втрачається волога, і пуер буде дуже доречним, тому що він – лідер за вмістом мікроелементів, як і будь-який інший сорт зі зрілого листя.

7. xing jiu – протверезний

Дубильні речовини в його складі мають властивість зв’язувати і виводити з кровотоку токсини будь-якого роду. Особливо добре вони справляються з продуктами розпаду алкоголю, а ще нормалізують тиск, позбавляючи від характерного головного болю.

8. jie du – очищуючий від токсинів

Чай зі своєю армією дубильних речовин ефективний не тільки проти алкогольних, а й проти харчових або будь-яких інших токсинів. Він працює не тільки в гострих ситуаціях, а й планомірно, щодня очищаючи тіло від токсинів, одержуваних з навколишнього середовища безперервно.

9. yan nian yi shou – сприяє довголіттю, який подовжує роки

Суто статистична історія, що базується на даних про велику кількість довгожителів, яких особливо багато в регіонах, де пуер – традиційний напій.

10. zhi xin tong – зціляє хвороби серця

Напій нейтралізує «поганий» холестерин, прибирає надлишковий жир з їжі і очищає стінки судин від холестеринових бляшок, покращуючи якість харчування серця кров’ю.

11. an shen – допомагає зосередитися, заспокоює дух

Завдяки унікальному поєднанню амінокислот, дубильних речовин і алкалоїдів, чай пуер одночасно і бадьорить, і заспокоює, і допомагає сконцентруватися.

12 – qing tou – прояснює свідомість, робить розум ясним

Коли чай допомагає мозку впоратися з наслідками стресу і внутрішнім напруженням, то звільняє ресурси для того, щоб бачити речі ясніше і дивитися в саму суть.

13. xia qi – опускає ци, заспокоює подих

З точки зору китайської традиційної медицини, чай пуер допомагає опустити енергію ци (енергію життя) вниз, дозволяє їй рухатися. З точки зору сучасної людини він знімає м’язові і ментальні затискачі, дозволяючи розслабитися повніше.

14. yi qi li – підсилює силу ци

Іншими словами, чай пуер відновлює запаси енергії, робить людину цілеспрямованим, вмотивованим.

15. jian re – знімає жар, охолоджує

І це не тільки про гарячку, як підвищення температури, але і про властивості темпераменту – поспішність, запальність. Чай допомагає тримати себе в руках і трохи знижує температуру при лихоманці.

16. jian chi – зміцнює зуби

Чай може забарвлювати зубну емаль в темний колір, але при цьому працює, як потужний антисептик, знезаражуючи поверхню зубів і допомагає справитися з карієсом.

17. li shui – підтримує водний баланс в організмі

Чай пуер містить величезну кількість мікроелементів – магній, калій, кальцій, йод і ін. І допомагає відновити водно-сольовий баланс крові.

18. qu tan – видаляє мокротиння

Насправді слиз, де б вона не знаходилася – це реакція кишечника на вірусне навантаження і паразитів. Чай пуер, завдяки вмісту дубильних речовин і антиоксидантів, зміцнює мікробіом кишечника і допомагає йому впоратися з таким навантаженням.

19. tong bian – сприяє дефекації

Зрозуміло, здоровий мікробіом набагато краще справляється з травними процесами: зникає здуття, важкість, дефекація стає регулярною.

20. qu feng jie biao – прибирає вітер, очищає шкіру

Для очищення шкіри пуер ефективний і зовні, і всередині. Протирання її поверхні міцним настоєм освіжає і очищає пори. Постійне його вживання допомагає тілу налагодити детоксикацію і правильно виводити токсини, а не використовувати для цього шкіру.

21. zhi li – лікуючий дизентерію

Пуер – хороший антисептик завдяки дубильним речовинам. Доведено їх ефективність проти багатьох бактерій і вірусів, серед яких і збудники дизентерії.

22. li li shui – допомагає при рідкому стільці

Проблеми зі стільцем найчастіше пов’язані з його систематичним отруєнням, проблемами з детоксикацією, слабким мікробіома, порушенням травлення – всі ці задачі чай пуер допомагає вирішити, природним чином приводячи до нормалізації процес дефекації.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.