От чего зависит цена на чай матча

Від чого залежить ціна на чай матча

Від чого залежить ціна на чай матча? На відміну від інших видів зеленого чаю матча відрізняється способами вирощування, обробкою і варіантами використання. Серед японців матча є одним з найпопулярніших напоїв. Перемелені в порошок листя цього чаю використовують в різних стравах, десертах і навіть як інгредієнт в косметичних засобах. Так чим зумовлена така висока вартість? Вся справа в тому, що його виробництво – це довгий і дорогий процес. Адже саме особливості самого процесу збору та виробництва зумовлюють все ті унікальні властивості чаю матча, які цінуються в усьому світі.

Урожай збирається один раз за рік. За кілька тижнів до збору чаю рослини накривають щільним полотном, і далі чайні бруньки продовжують рости в тіні. Відсутність прямих сонячних променів дозволяє чайним листям зберегти більше хлорофілу і амінокислот. Амінокислоти і надають напою солодкуватий смак. До того ж, випиваючи чай із заваркою людина отримує клітковину, всі вітаміни і мінерали. Детальніше про користь чаю матча читайте в статті.

Після збору чайне листя сушать, видаляють з них стебла і прожилки. І тільки після цього сухі чайні листочки перетирають вручну на млинових жорнах до стану пудри. Тільки уявіть, щоб отримати 30 г зеленого порошку людині потрібно терти листя близько години. У промислових умовах перетирання виконують повільно на обладнанні з гранітними жорнами. Одержаний ніжний, однорідний порошок яскраво-смарагдового кольору і є зеленим чаєм матча.

Сорти чаю Матча

Сорт чаю показує який тип листя був використаний для його виробництва.

  1. Матча органік зібраний в першу чергу, виготовлений з чайного листя найвищої якості, яке були вирощено в органічних умовах без застосування хімічних добрив.
  2. Матча Церемоніальний теж збирається в першу чергу, але на полях, де він вирощений допускається застосування різних добрив.
  3. Матча преміальний виготовлений з листя, зібраного в другу чергу і дбайливо перемолотого гранітними жорнами на низьких оборотах.
  4. Матча класик виготовлений з листя повного розкриття з середини чайного куща, він перемолотий швидко, щоб отримати велику кількість готової продукції за короткий час.
  5. Блакитна Матча виготовлена з перемелених пелюсток квітки Кліторія Трійчаста. Чайного листя в цьому порошку немає.

Справжні гурмани запевняють, що одна чаша цього напою по корисним властивостям може замінити 10 чашок класичного зеленого чаю. Так що матча зі своїм оригінальним смаком заслуговує на високу популярність. Запам’ятайте, ціна на чай матча не може бути низькою. Дешевий чай – це ознака низької якості. Тому не економте на власному здоров’ї.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.