Различия Шен и Шу Пуэр

Відмінності Шен і Шу Пуер

Шен і Шу пуери – сімейство традиційних китайських постферментованих чаїв, що налічує понад 120 видів. Шен Пуер почали виробляти в XIII столітті, а Шу Пуер зовсім молодий, йому ще не виповнилося і 50 років.

Є моменти, в яких обидва види Пуер мають багато спільного:

 1. вони вирощуються в провінції Юннань з листя одних і тих же чайних дерев;
 2. найчастіше виготовляються одними і тими ж чайними майстрами;
 3. 80% готових пуерів мають форму спресованих круглих млинців вагою 400 або 357 грамів.

Головні відмінності в технології виготовлення: Шен – сирий або зелений Пуер, а Шу – готовий або зрілий. Пуер – незвичайний чай. Купити можна тільки один вид, а приготувати за різними рецептами і відкрити для себе незвичайну багатогранність простого напою.

Корисні властивості чаю Пуер

Всі види чаю Пуер володіють цілющими властивостями:

 • покращують метаболізм;
 • знижують рівень цукру в крові;
 • допомагають зберегти молодість шкіри;
 • відновлюють і очищають печінку;
 • зміцнюють імунітет;
 • усувають запори;
 • стимулюють травлення;
 • виводять важкі метали, отрути і токсини з організму.

Виготовлення, смак і аромат Шен Пуер

Шен пуер виготовляються за такою методикою: сировину спершу зав’ялюють на сонці, даючи випаруватися непотрібній волозі. Потім скручують в спіраль, щоб почати процес виділення клітинного соку (ферментації), яка може досягати декількох років. Після цього чайну масу підсушують і пресують. Нагадує звичайний зелений чай. Але! Тут і полягає секрет Шен Пуер – після закінчення ферментації змінює аромат чайного листя і смак готового напою.

Правильний Шен пуер дає ніжний світло-жовтий настій з гармонійним фруктовим ароматом. Смак зеленого пуеру – молодий, завзятий, легкий. Йому притаманна кислинка і свіжість післясмаку. Головне при заварюванні – не перетримати заварку, тому що напій буде невблаганно гірчити.

Виготовлення, смак і аромат Шу пуер

Шу пуер також проходить всі перераховані вище етапи виготовлення, але, до цього додається процес обробки листя вологим теплим паром. Чайну сировину накопичують в великі купи, всередину яких надходить пара під тиском. Вона зігріває і зволожує масу протягом декількох місяців. Таким чином листя постійно окислюються. Коли процес доходить до кінця, чай сушать в печах і пресують.

Дана технологія виготовлення забезпечує яскравий насичений колір і міцний смак готового настою. Вона з’явилася відносно недавно – в 70-х роках минулого століття. Виникнення подібної методики обумовлюється великим попитом на Шу пуер. Але, вона ніяк не робить його гірше. Форми пресованого Пуер можуть бути самі різні – млинець, квадрат, таблетка, прямокутник, гніздо, гриб. Також Шу Пуер представлений в розсипному вигляді.

Правильний Шу Пуер відрізняється густими червоно-коричневими відтінками завареного настою з глибоким обволікуючим смаком з деревними і сухофруктовими нотами післясмаку. Аромат димний, земельний, пряний. Шу пуер – чай ​​з “чоловічим” характером.

Вгору^

180 грн

Термо стакан з подвійними стінками на 400 мл. Підходить для заварювання чаю Матча, Матча Латте, Ice Matcha Latte і інших напоїв. Зберігає температуру напою гарячою або холодною до 4-х годин.

80 грн370 грн

Шу Пуер 2007 р. з сильним і глибоким смаком обсмажених горіхів і в'яленого чорносливу. Відмінно допомагає схудненню, прискорює процеси перетравлення їжі і розщеплює жири.

HIT!
85 грн370 грн

Традиційний зелений китайський чай з чайної бруньки з двома листочками зібраний перед сезоном дощів. М'який смак зеленого чаю з солодкуватим присмаком. Покращує обмін речовин і травлення.

550 грн

Авторська чаша тяван Astonishing Tulip об'ємом 334 мл для заварювання пудрового чаю матча традиційним способом за допомогою бамбукового вінчика Тясен. Виготовлена в єдиному екземплярі!

360 грн690 грн

Ексклюзивна рожева матча з пітахаї (Dragon Fruit). Насичений рожевий колір, смак груші, ківі і полуниці. Підходить для заварювання рожевого матча-латте, приготування смузі і боулів, додавання у каші, морозиво, десерти.

HIT!
550 грн

Ідеальний набір для того, хто хоче почати знайомство з матча з найкращого варіанта. Складається з трьох сортів чаю по 16 г (8 порцій) у скляних колбах: Матча Преміум, Матча Церемоніал, Блакитний Матча і електровінчик. Є відеоогляд.

69 грн

Містить 5 видів традиційних і елітних чорних чаїв по 5 грамів кожен. Всі сорти підписані і розфасовані по окремим порційним пакетам. Один зразок розрахований на чайник об'ємом 250 мл.

HIT!
90 грн395 грн

Крупнолистовий цейлонський чорний чай. Глибокий пряний аромат з квітковими нотами, міцним насиченим смаком і делікатною терпкістю післясмаку. Надає сил і бадьорості, наповнює енергією і прочищає свідомість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.