Полезные свойства чая

Властивості чаю

Чай – третій за популярністю напій у світі після чистої води і кави. Здавалося б, що може бути банальніше чаю. Ми п’ємо його, коли холодно і жарко, коли сумно і радісно, ​​щоб підбадьоритися або розслабитися. Але ми рідко п’ємо чай для здоров’я. Вчені займаються дослідженнями властивостей чаю більше 200 років. В останні десятиліття, зі збільшенням наукового потенціалу, з’являються можливості все глибше вивчати хімічний склад чайного листя. Результатом стають нові підтвердження корисних властивостей чаю для довголіття і відмінного самопочуття.

Корисні властивості чаю

Чай – біологічно активний продукт з чудовими цілющими властивостями.

 1. Тонізує, заряджає організм бадьорістю і хорошим настроєм.
 2. Допомагає при загальному занепаді сил і слабкості, збільшуючи розумову і фізичну працездатність.
 3. Знижує рівень кортизолу в крові (гормону стресу), зменшує відновний період післястресової адаптації.
 4. Допомагає при алкогольному отруєнні, вбиває бактерії і гнильні мікроорганізми, виводить токсини і отрути.
 5. Корисний для зубів, ефективно запобігає карієсу, так як містить фтор.
 6. Знищує хвороботворну мікрофлору, і тому лікує кишкові інфекції, а також стоматити і ангіни.
 7. Стимулює обмін речовин, нормалізує метаболізм, сприяє переробці відкладених жирів.
 8. Збільшує рухливість суглобів і стимулює центральну нервову систему.
 9. Виводить вільні радикали, сприяє довголіттю і уповільнює процес старіння клітин. Чайне листя дає ефект омолодження в 18 разів перевищуючий подібний вплив вітаміну Е.
 10. Чай знижує ймовірність гіпертонії, склерозу і мозкових тромбів, завдяки пригніченню утворення жирових нашарувань і холестерину на внутрішній поверхні кровоносних судин. Доведено, що п’ять чашок зеленого чаю в день знижують ризик інфаркту на 26%.
 11. Гарячий чай має охолоджуючий вплив: через кілька хвилин після чашки чаю, температура шкіри опускається на 1-2°С, приносячи відчуття прохолоди і свіжості.
 12. Запобігає діабету, підвищує чутливість до інсуліну і толерантність до глюкози.
 13. Чай продовжує життя і наповнює його позитивом!

Хімічний склад чаю

У чаї є більш 300 речовин і з’єднань, склад яких залежить від сорту чаю і виду заварювання:

 • мінерали (калій, фтор, фосфор, залізо);
 • вітаміни (РР);
 • органічні кислоти;
 • амінокислоти;
 • алкалоїди (теїн, теофілін і теобромін);
 • ефірні масла;
 • дубильні речовини (поліфеноли, танін, катехіни);
 • біологічні пігменти.

Корисна інформація про можливу небезпеку чайного кофеїну (теїну)

Англійці, відомі чаемани, вживають в середньому 0,3 грама кофеїну чаю на добу – це дуже мало. У країнах СНД, де чай менш популярний, людина в середньому споживає менше 0,01 г кофеїну чаю на добу. При цьому безпечна стимулююча доза кофеїну більше в 30-40 разів. Тож не варто боятися стати залежним від чайного кофеїну, це відбувається дуже рідко. І скоріше говорить про індивідуальну чутливість організму, ніж про масовий характер.

Вверх^

HIT!
290 грн

Набір складається з трьох сортів: 2 сорти японського чаю Матча: Церемоніал і Преміум і 1 сорт блакитної матчі по 10 г кожен. 30 г пудрового чаю вистачить на приготування 15 порцій чаю або матча латте.

SALE —17%
300 грн 250 грн

Бамбукова баночка для зберігання чаю матча. Виготовлена з цільного полого бамбука, має власний аромат дерева. Обсяг 30 г.

550 грн

Дегустаційний набір з п'яти сортів кольорового Матча. Складається з 80 г порошку (16 г х 5 видів) в скляних колбах: кольорові Помаранчевий, Рожевий і Блакитний Матча, зелені Матча Церемоніальний і Преміум.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

HIT!
150 грн

Мірна ложечка Чашаку з чорного обпаленого бамбуку для швидкого і акуратного відмірювання 1 г порошкового чаю Матча. Чайна ложка з бамбука з плоскою основою, що працює за принципом ковша.

HIT!
110 грн520 грн

Вишуканий зелений чай улун. Ніжний солодкуватий смак топленого молока і делікатний шлейф тягучої вершкової карамелі. Розслабляє, заспокоює і гармонізує стан. Для будь-якого часу доби.

400 грн

Подарунковий міні набір для дегустації чаю матча. Складається з трьох сортів чаю по 16 г (8 порцій) у скляних колбах: Матча Преміум, Матча Церемоніальний, Блакитний Матча. Відеоогляд у описі товару.

890 грн

Подарунковий Матча набір TIN BOX - це зелений чай Матча Daily і блакитний тайський чай Матча вагою по 30 грам, білий вінчик Часен і біла ложечка Чашаку. У наборі 30 порцій чаю та аксесуари для заварювання. Є відеоогляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.