Синий тайский чай матча для голубого латте

Як готувати блакитний матча-латте

Хоча блакитний та зелений матча істотно відрізняються один від одного, шукати відповідь на питання «Як готувати блакитний матча-латте?» слід саме в рецептурі приготування напоїв на основі зеленого матча.

Процедура приготування блакитного матча ідентична процесу заварювання зеленого матча, але з невеликими поправками. Інструментарій залишається колишнім – вінчик для збивання (бамбуковий або електричний), мірна ложечка, містка ємність для збивання та змішування інгредієнтів.

Важливі моменти:

 • для заварювання варто використовувати більш гарячу воду – 85 ° C проти 80 ° C для звичайного matcha-tea;
  для латте можна трохи збільшити кількість порошку, оскільки його делікатний квітковий смак може просто загубитися
 • на фоні виразного присмаку молока (особливо у деяких різновидів рослинного);
 • готувати блакитний чай простіше, ніж зелений – навіть якщо в процесі щось не вдасться, він не буде гірчити, хоча текстура й однорідність готового напою можуть постраждати.

В цілому для заварювання ви можете використовувати практично будь-який рецепт, за яким звикли готувати зелений чай. Ми ж можемо запропонувати кілька перевірених рішень для різних життєвих ситуацій – для повсякденного вжитку таа дієтичний.

Блакитний матча-латте: дієтичний варіант

Складові:

 • гаряча вода – 100 мл;
 • знежирене молоко – 100 мл;
 • блакитний чай матча – 2-3 г або 1 чайна ложка без гірки.

Наступні дії:

 1. Воду потрібно підігріти, але не обов’язково доводити її до активного кипіння. Можна зняти її з вогню в момент, коли тільки починається так зване «біле кипіння» – з дна посуду починають підніматися білі бульбашки повітря. Це прискорить процес, оскільки не потрібно буде довго чекати охолодження.
 2. Потрібну кількість порошку насипте у підготовлену ємність, додайте води. При наявності чаші тяван готувати можна прямо в ній, але підійде будь-яка широка піала середніх розмірів.
 3. За допомогою віночка збивайте воду з порошком до повного розчинення останнього. Дуже добре, якщо настій буде гладким, без грудочок, а якщо вийде домогтися стійкої піни, буде просто ідеально.
 4. Закип’ятіть молоко будь-яким зручним способом. Поки воно гаряче, за допомогою вінчика збийте його до стану піни. Також можна скористатися блендером або френч-пресом.
 5. Обережно введіть молоко до збитого порошку, перемішайте до рівномірності.
  Все – смачний латте готовий. За бажанням можна додати до нього дрібку кориці, натуральної ванілі або безпечного підсолоджувача (наприклад, стевію).

Блакитний матчу-латте: швидкий рецепт

Латте з блакитної матчі вільно замінить вам ранкову, післяобідню, та й вечірню каву – він такий же смачний, але в рази корисніший. Цей рецепт підійде для швидкого ранкового чаювання, коли кожна хвилина важлива.

Складові:

 • тепле (не гаряче) молоко – 200 мл;
 • якісна вода 80 С- 50 мл;
 • блакитний маття – 2-3 г (1 чайна ложка без гірки);
 • мед або сироп агави – 1 чайна ложка.

Наступні дії:

 1. У підготовлену ємність (піалу або широку чашку) всипте або просійте через сито порцію блакитного чайного порошку, влийте воду та продовжуйте повільно збивати вінчиком, доки рідина не стане повністю однорідною.
 2. Щоб напій вийшов злегка солодкуватим, до настою додайте мед або сироп агави. Змішуйте до повного розчинення.
  Перелийте напій в блендер та влийте підготовлене молоко.
 3. Збивайте, поки на поверхні не утвориться стійка піна.
 4. Перелийте готовий чай в чашку й переходьте до чаювання.

Рецепт максимально автоматизований й відніме часу не більше, аніж стандартне приготування матча-латте. Завдяки тому, що використовувані інгредієнти теплі, його можна швидко випити навіть на ходу.

Це лише дві поради щодо того, як готувати блакитний матча-латте, але вони не ультимативні – вільно експериментуйте з кількістю порошку, температурою води, видом молока, іншими добавками, щоб отримати свій ідеальний чай.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.