Как выбрать венчик для Матча

Як вибрати вінчик для Матча

Справжні гурмани і цінителі елітних японських чаїв знають, як вибрати вінчик для Матча. А як бути тим, хто вирішив спробувати цей унікальний напій вперше, адже вінчики для приготування чаю бувають різні? Тут ми розглянемо базові відмінності між ними.

Вінчики бувають електричними і ручними. Перший варіант виконаний з пластика і неіржавіючої сталі, працює від батарейок. З його допомогою збити напій в густу піну можна за 20 – 30 секунд. Цей міні-міксер часто використовують люди, у яких не вистачає часу на приготування Матча чи Матча-Лате.

Однак є й такі любителі цілющого напою, які насолоджуються не тільки його смаком, але і процесом приготування. В такому випадку використовується бамбуковий вінчик Часен, який виготовляють вручну з цільного бруска дерева. У виробництві застосовують свіжий, сушений або обпалений бамбук. Такі вінчики відрізняються довжиною, товщиною, формою ручки і кількістю зубців, яка варіюється від 16 до 120.

Критерії вибору бамбукового вінчика

Вибираючи вінчик для приготування Матча, в першу чергу варто вирішити, який саме чай ви будете готувати: легкий чи міцний. Для кожного виду заварювання передбачена своя технологія приготування і інструменти. Так, для заварювання щоденного чаю Усуча необхідно використовувати тонкий вінчик з великою кількістю зубців (від 70 до 120), який більш ретельно перемішає пудру і перетворить напій в м’яку піну. Щоб заварити традиційний напій для церемоній Койча знадобиться грубий вінчик з максимум 60 зубцями.

Важливо і те, в якому посуді будуть застосовувати вінчик (заварювати чай потрібно в широкій чаші по типу Тявана, для високого та вузького посуду бамбуковий вінчик не підійде), і де він буде зберігатися – умови навколишнього середовища також впливають на вибір інструменту для приготування чаю. Щоб продовжити експлуатаційний термін вінчика, необхідно дотримуватися правил використання та зберігання. Сподіваємося, що питання, як вибрати вінчик для Матча, не залишився без відповіді.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.