Какая матча полезнее?

Яка матча корисніша – зелена чи блакитна?

Інтернет переповнений статейними «батлами» між зеленою та блакитною матча. Іноді вони віддають пальму першості зеленому різновиду – мовляв, за тисячоліття жоден напій не зміг перевершити його користь, а блакитна матча і поготів не зможе. Інші ж називають блакитну матча «вбивцею зеленого матча» й пророкують світову славу. Як ви можете здогадатися, конотація матеріалу переважно залежить від того, який сорт продається в конкретному магазині. Ми продаємо обидва, тому пускати пил в очі вважаємо неефективним. Найефективніше докопатися до правди.

Яка матча корисніша – зелена чи блакитна?

Що корисніше – абрикос чи помідор? Мигдаль чи полуниця? Гриби чи м’ясо? Оливкова олія чи соєвий соус? Дивне порівняння, чи не так? Ось і вибір між блакитним і зеленим матча не менш дивний. Тому що вихідною сировиною для двох цих сортів служать абсолютно різні рослини:

  • для зеленого матча – листя Чайного куща (лат. – Camelia sinensis), що відноситься до роду Камелія;
  • для блакитного матча – квітки рослини Кліторія трійчаста (лат. – Clitoria ternatea), що належить до роду Кліторія, сімейства Бобові.

Отже, два моменти. Перший – використовуються різні частини рослин. Це все одно, якби ви їли персики й листя персикового дерева, а після порівнювали їх за смаковими якостями та впливом на організм. Другий – чайний кущ та ліана з сімейства Бобових. У них абсолютно різний ареал зростання, і в ботанічному плані вони – повні антагоністи. Сподіваємося, тепер ви розумієте, чому порівнювати їх нелогічно й неправильно.

Як тоді правильно?

Ми вважаємо, що правильніше вважати їх союзниками – різні за своєю суттю та впливом на організм, вони зображають циклічність його роботи. Ранок – підйом, активна робота всіх органів і систем, тонус, бадьорість. Тут на допомогу прийде збадьорливий зелений матча. Вечір – спокій, перехід організму в light-режим, готовність до засинання та відновлення. І блакитна матча прекрасно допомагає організму правильно та без напруги зануритися в цей стан. Далі – про активні речовини у складі кожного сорту та їхній вплив.

Зелена матча: активні речовини

Головні активні речовини у складі та спектр їхнього впливу:

  • l-теанін – це унікальна амінокислота. Вона міститься тільки в листі зеленого чаю – саме з цієї сировини її отримують для харчових добавок. Вона дійсно покращує настрій, захищає від стресів, допомагає вчитися і запам’ятовувати. А знаєте, чому? Тому що проникає крізь кровеносно-мозковий бар’єр й прямо впливає на кількість специфічних речовин, від яких залежить вироблення дофаміну, серотоніну і гамма-аміномасляної кислоти;
  • епігаллокатехін галлат (EGCG) – один з найпотужніших рослинних антиоксидантів. Ним зараз активно цікавиться офіційна медична наука, тому напевно відомо, що EGCG пригнічує ріст ракових клітин. Крім того, робить судини еластичнішими і проникними, знижуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Наостанок кілька фактів про ефективність EGCG. Зараз триває процес захисту патенту про використання препаратів на його основі для лікування розсіяного склерозу і хвороби Альцгеймера. Також є перші, дуже обережні дані про те, що приймання капсул із зеленим чаєм викликає зміни рис обличчя у людей з синдромом Дауна.

Блакитна матча: активні речовини

Основні дієві речовини цього напою – антоціани. Ці антиоксиданти містяться у всіх фіолетових, темно-синіх харчових продуктах – чорниці, лохині, сливах. Здатні гальмувати процеси старіння на клітинному рівні й володіють колосальним протипухлинним потенціалом. В цьому є подібність між блакитним і зеленим матча, але шляхи впливу різних антиоксидантних сполук теж будуть різними.

Ще блакитна матча, як і зелений різновид, здатна впливати на біохімію мозку. Зокрема, стимулювати вироблення ацетилхоліну – цей нейромедіатор позитивно впливає на пам’ять і здатність до навчання, допомагає позбавлятися від наслідків стресу, але при цьому «гальмує» нервову систему, допомагає мозку зменшити оберти при збудженні.

Який висновок? І блакитна, і зелена матча потужно впливають на організм, але роблять це по-різному. Тому замінити одна одну не можуть. Мудре рішення – не протиставляти їх, а пити одночасно, дозволяючи собі отримати максимум користі.

Вгору^

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Хітовий блакитний чай Матча (Анчан). Яскраво блакитний колір настою, солодкий смак квітів і прянощів. Підходить для заварювання чаю, синього матча-лате, приготування смузі, випічки, морозива, десертів.

Немає в наявності
250 грн

Хітовий блакитний чай Матча (Анчан) в залізній баночці (вага 30 г). Яскраво блакитний колір настою, солодкий смак квітів і прянощів. Підходить для заварювання чаю, синього матча-латте, приготування смузі, випічки, морозива, десертів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.