Какое молоко лучше для матча?

Яке молоко краще для матча?

Матча-лате – відмінна альтернатива чаю на воді. А для деяких сортів – і єдиний доступний спосіб приготування. Здається, що зробити його – хвилинна справа. Збивати молоко до стійкої пінки, потім – матча до такого ж стану. У фіналі м’яко змішуєш, пробуєш і … невдоволено морщишся. Смак розчарував. Так буває в двох випадках – або чай не дуже хороший, або молоко не підходить. Якщо ви купуєте матча у нас, перша причина виключена. Значить, справа в молоці. Давайте розбиратися.

Яке молоко краще для матча?

Різновиди молока

Рекомендувати конкретний вид молока для матча – справа невдячна. За бажання їх можна нарахувати зо два десятки. Воно може бути тваринним – коров’ячим, козячим, овечим, буйволячим і навіть кінським. Або рослинним. Тут вибір ще ширший. Тільки в супермаркетах можна вільно купити:

 • кокосове;
 • соєве;
 • вівсяне;
 • гречане;
 • рисове;
 • мигдальне.

Це вже півдесятка. Ще більше різновидів можна приготувати самостійно або придбати лише у спеціалізованих магазинах. Наприклад, кунжутне, кедрове, конопляне, з волоського і лісового горіха, соняшника. Не кажучи вже про суміші з двох або більше сортів молока. Словом, купити кожен різновид і продегустувати в матча-лате – нездійсненне завдання. Але завжди залишається спосіб моделювання – виділити основні властивості продукту (в нашому випадку, матча) і припустити, який інший продукт йому підійде (так, це про молоко).

Отже, що особливого в матча

Всі сорти матча зводити до єдиного знаменника нелегко, але загальні характеристики у них все ж є:

 • Легкий, нестійкий аромат, який перебивається продуктами з більш насиченим запахом.
 • Приємний, багатий і зрозумілий смак середньої інтенсивності. Звичайно, терпкий зелений матча і ніжна рожева матча – це різні рівні інтенсивності. Але якщо порівняти їх з кавою, зрозумієте, що таке висока інтенсивність. Навіть жовта матча помірно кисла – не така, як лимон.
 • Ніжна текстура у розведеному вигляді. Кількість матча, необхідна для приготування напою, невелика. Іноді це 1 чашаку, іноді – 2, але ніколи чай не обтяжує структуру готового напою.

Рефреном в перерахованих характеристиках звучить легкість, помірність, ніжність. Жоден сорт матча не можна назвати нудотним або нав’язливим. І молочного компаньйона хочеться підібрати до пари цій характеристиці.

Яке молоко обрати для чаю матча

Отже, найкращим молоком для зеленого, рожевого або блакитного матча-лате буде молоко:

 • Без сильного специфічного смаку. Інакше делікатний смак матча на його тлі просто загубиться. Будь-яке тваринне таким смаком володіє через високу жирність. І деяке рослинне – вівсяне, гречане, соєве.
 • Без гіркоти. Навіть терпкий зелений матча відверто погано поєднується з гіркуватим молоком – воно забиває всі ноти смаку та аромату. До гірких можна віднести кунжутне і рисове молоко.
 • Не надто густе. Якщо текстура буде густою, смак матча теж ризикує загубитися. Оптимально – легка або середньо-густа. Цій характеристиці не відповідають гречане, вівсяне, овече молоко.
 • Яке добре збивається. Для лате потрібна пінка. Вона вийде з будь-яким тваринним молоком, а ось на рослинному молоці її отримати складніше. Але, чим жирніший вихідний продукт, тим вище шанси. Наприклад, кокосове або будь-горіхове молоко дає досить високу пінку.

Що в підсумку? Всім 4 параметрам відповідає лише частина сортів. Це кокосове молоко (рідке, солодкувате, з легким кокосовим присмаком) і все горіхове (досить жирне, щоб збивати, не гірке, а скоріше солодкувате). Щоб відразу не розчаруватися в матча, як чаї, і матча-лате, як способі вживання, радимо почати з них, а вже потім розширювати свої «молочні» горизонти.

Вгору^

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

Немає в наявності
250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Пакування: залізна баночка об'ємом 30 г. Відмінний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.