Какие чаи понижают давление

Які чаї знижують тиск і яким є механізм їхньої дії

Чай цілком справедливо вважається найкориснішим з напоїв. Він допомагає впоратися з проблемами травлення, заспокоює, розслаблює, покращує стан шкірних покривів, а крім того, позитивно позначається на показниках артеріального тиску. І тут доводиться лоб в лоб зіткнутися з двома спірними питаннями, які потребують адекватної відповіді:

  1. Які чаї знижують тиск – всі без винятку або тільки деякі сорти?
  2. Чому чай, в якому міститься теїн (алкалоїд, аналог кофеїну), взагалі знижує тиск?

Давайте шукати відповіді на ці питання разом. Пропонуємо почати з другого.

Чому чай, що містить теїн, здатний знижувати тиск?

Вміст алкалоїду в чаї – показник лабільний. В одних сортах його більше, ніж кофеїну в каві (звичайно ж, мова про японський зелений чай матча). В інших вміст алкалоїду набагато нижчий – це Тегуань Інь, гречаний чай (який містить 0% кофеїну), зелені сорта чаю, Кокейча, Дарджилінг, та ін. Людям, що страждають на гіпертонію, достатньо лише дивитися в бік останніх, щоб розраховувати на весь корисний вплив компонентів зеленого чаю, серед яких – і здатність нормалізувати артеріальний тиск.

Теїн – не єдиний компонент чайного листа. Ще в ньому міститься дуже багато катехінів. Їх також називають поліфенолами, біофлавоноїдами, а за своєю суттю це речовини з сильною антиоксидантною дією. Саме високий вміст катехінів пояснює здатність чаю позитивно впливати на серцево-судинну систему й знижувати тиск. Катехіни сприяють комплексному оздоровленню серцево-судинної системи:

  • підвищують еластичність судин;
  • знижують рівень холестерину в крові;
  • очищають стінки судин від холестеринових бляшок, тим самим розширюючи їхні протоки;
  • покращують кровопостачання та живлення більшості органів;
  • розріджують кров й запобігають утворенню тромбів.

Зрозуміло, не завжди істинні причини підвищеного тиску пов’язані з проблемами серця і судин, тому вони вимагають спеціального медикаментозного чи іншого лікування. Але у більшості гіпертоніків спостерігаються проблеми з боку перерахованих органів та систем. А значить, їм варто розглядати чай, як спосіб полегшити свій стан.

Разове вживання напою не дає результату, але якщо пити чай 2-3 рази на день, поліпшення самопочуття не змусить на себе чекати. Насамперед зникне шум у вухах і головний біль з відчуттям постійного тиску в голові. Дихати стає легше, підвищується тонус тіла, зростає енергія.

Який чай потрібно пити, щоб привести в норму тиск?

Відповість на це питання статистика. Згідно з останніми даними про рівень захворюваності в різних країнах, японці найрідше серед усіх страждають від проблем з підвищеним тиском та в цілому довше зберігають хороше самопочуття в поважному віці. Причину цього явища вчені разом з медиками схильні вбачати в тому, що Японія – лідер із вживання зеленого чаю. Ось і відповідь на питання про те, які чаї знижують тиск – зелені. Подібним ефектом володіють не тільки японські сорти, але й будь-який зелений чай в принципі:

Винятком з цього правила можна назвати хіба що матча – порошковий зелений чай. Попри те, що вміст корисних катехінів в ньому у декілька разів вищий, ніж в будь-якому іншому чаї, для гіпертоніків він не рекомендований. Все тому, що теїну тут теж більше, аніж в будь-якому з відомих сортів, а тому цей чай здатний впливати на рівень артеріального тиску – незначно, але відчутно, якщо у вас вже високий тиск.

Решта сортів зеленого чаю показані гіпертонікам. Щоб домогтися хоч мінімально стійкого результату, чай необхідно пити щодня, 2-3 рази на день. А також уникати занадто міцного настою, в якому вміст теїну може перевищувати безпечну норму.

Вгору^

130 грн1 100 грн

Вишуканий приклад китайського зеленого чаю. Ніжне чайне листя і верхні бруньки акуратно скручені у вигляді тонких зелених голочок. М'який насичений смак зі свіжим післясмаком. Прискорює обмін речовин, сприяє схудненню.

HIT!
130 грн1 190 грн

Елітний зелений обсмажений чай з верхівок чайних пагонів. Яскравий і гармонійний аромат квітів і гарбузового насіння і какао. Зміцнює судини, насичує вітаміном С, уповільнює старіння.

HIT!
170 грн1 500 грн

Елітний зелений китайський чай із верхніх листочків з брунькою. При обробці чайне листя скручують вздовж волокон, формуючи акуратну перлинку. Заспокоює розум, тонізує і освіжає.

200 грн1 950 грн

Елітний зелений тайванський улун слабкої ферментації. М'який, солодкий, розслабляючий. Свіжий смак, м'який післясмак і пряний квітковий аромат. Очищає кров і лімфу, тонізує і прояснює свідомість.

HIT!
105 грн850 грн

Традиційний зелений китайський чай з чайної бруньки з двома листочками зібраний перед сезоном дощів. М'який смак зеленого чаю з солодкуватим присмаком. Покращує обмін речовин і травлення.

Одна мысль о “Які чаї знижують тиск і яким є механізм їхньої дії

  1. Ярослава сказал:

    Спасибо за статью! Мне как раз понравились ваши зеленые чаи, (Лунцзин в частности) из-за того что они не такие ядреные, как магазинные, после которых, может участиться сердцебиение.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.