Чай цілком справедливо вважається найкориснішим з напоїв. Він допомагає впоратися з проблемами травлення, заспокоює, розслаблює, покращує стан шкірних покривів, а крім того, позитивно позначається на показниках артеріального тиску. І тут доводиться лоб в лоб зіткнутися з двома спірними питаннями, які потребують адекватної відповіді:

  1. Які чаї знижують тиск – всі без винятку або тільки деякі сорти?
  2. Чому чай, в якому міститься теїн (алкалоїд, аналог кофеїну), взагалі знижує тиск?

Давайте шукати відповіді на ці питання разом. Пропонуємо почати з другого.

Чому чай, що містить теїн, здатний знижувати тиск?

Вміст алкалоїду в чаї – показник лабільний. В одних сортах його більше, ніж кофеїну в каві (звичайно ж, мова про японський зелений чай матча). В інших вміст алкалоїду набагато нижчий – це Тегуань Інь, гречаний чай (який містить 0% кофеїну), зелені сорта чаю, Кокейча, Дарджилінг, та ін. Людям, що страждають на гіпертонію, достатньо лише дивитися в бік останніх, щоб розраховувати на весь корисний вплив компонентів зеленого чаю, серед яких – і здатність нормалізувати артеріальний тиск.

Теїн – не єдиний компонент чайного листа. Ще в ньому міститься дуже багато катехінів. Їх також називають поліфенолами, біофлавоноїдами, а за своєю суттю це речовини з сильною антиоксидантною дією. Саме високий вміст катехінів пояснює здатність чаю позитивно впливати на серцево-судинну систему й знижувати тиск. Катехіни сприяють комплексному оздоровленню серцево-судинної системи:

  • підвищують еластичність судин;
  • знижують рівень холестерину в крові;
  • очищають стінки судин від холестеринових бляшок, тим самим розширюючи їхні протоки;
  • покращують кровопостачання та живлення більшості органів;
  • розріджують кров й запобігають утворенню тромбів.

Зрозуміло, не завжди істинні причини підвищеного тиску пов’язані з проблемами серця і судин, тому вони вимагають спеціального медикаментозного чи іншого лікування. Але у більшості гіпертоніків спостерігаються проблеми з боку перерахованих органів та систем. А значить, їм варто розглядати чай, як спосіб полегшити свій стан.

Разове вживання напою не дає результату, але якщо пити чай 2-3 рази на день, поліпшення самопочуття не змусить на себе чекати. Насамперед зникне шум у вухах і головний біль з відчуттям постійного тиску в голові. Дихати стає легше, підвищується тонус тіла, зростає енергія.

Який чай потрібно пити, щоб привести в норму тиск?

Відповість на це питання статистика. Згідно з останніми даними про рівень захворюваності в різних країнах, японці найрідше серед усіх страждають від проблем з підвищеним тиском та в цілому довше зберігають хороше самопочуття в поважному віці. Причину цього явища вчені разом з медиками схильні вбачати в тому, що Японія – лідер із вживання зеленого чаю. Ось і відповідь на питання про те, які чаї знижують тиск – зелені. Подібним ефектом володіють не тільки японські сорти, але й будь-який зелений чай в принципі:

Винятком з цього правила можна назвати хіба що матча – порошковий зелений чай. Попри те, що вміст корисних катехінів в ньому у декілька разів вищий, ніж в будь-якому іншому чаї, для гіпертоніків він не рекомендований. Все тому, що теїну тут теж більше, аніж в будь-якому з відомих сортів, а тому цей чай здатний впливати на рівень артеріального тиску – незначно, але відчутно, якщо у вас вже високий тиск.

Решта сортів зеленого чаю показані гіпертонікам. Щоб домогтися хоч мінімально стійкого результату, чай необхідно пити щодня, 2-3 рази на день. А також уникати занадто міцного настою, в якому вміст теїну може перевищувати безпечну норму.

Кращий вибір

Купити чай від тиску

Молі Хуа Ча

(2)
111 грн.882 грн.

Класичний китайський зелений чай з бутонами жасмину. Свіжий, жасминовий смак з невагомо легким солодким присмаком. Збадьорливий напій для розпивання протягом дня.

Зелений равлик Чжень Ло

(1)
117 грн.935 грн.

Зелений чай з провінції Фуцзянь, Китай. Має оригінальну форму охайних равликів-спіралей. Аромат – весняний, з квітами та пилком. Смак — глибокий, з приємною терпкістю. Містить велику кількість антиоксидантів.

Соснові голки

(6)
181 грн.1 538 грн.

Вишуканий представник китайського зеленого чаю. Ніжне чайне листя і верхні бруньки акуратно скручені у вигляді тонких зелених голочок. М’який насичений смак зі свіжим післясмаком. Прискорює обмін речовин, сприяє схудненню.

Лунцзин Преміум

(4)
79 грн.2 225 грн.

Елітний зелений обсмажений чай з верхівок чайних пагонів. Яскравий і гармонійний аромат квітів, гарбузового насіння і какао. Зміцнює судини, насичує вітаміном С, уповільнює старіння.

Жасминова перлина

(7)
269 грн.2 413 грн.

Елітний зелений китайський чай із верхніх листочків з брунькою. При обробці чайне листя скручують вздовж волокон, формуючи акуратну перлинку. Заспокоює розум, тонізує і освіжає.

One thought on “Які чаї знижують тиск і яким є механізм їхньої дії

  1. Ярослава :

    Спасибо за статью! Мне как раз понравились ваши зеленые чаи, (Лунцзин в частности) из-за того что они не такие ядреные, как магазинные, после которых, может участиться сердцебиение.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *