Тайський синій чай Анчан – один з найкорисніших напоїв у світі, адже не випадково Аюрведа знає стільки рецептів лікарських засобів на його основі. Він позитивно впливає на всі системи організму: омолоджує, дуже ефективно розслаблює, спрощує процес втрати зайвих кілограмів, очищає судини, знижує тиск, допомагає зберегти гостроту зору, живить шкіру, волосся й нігті, сприяє зниженню рівня цукру в крові. Продовжувати перелік можна довго, але суть в іншому – деякі його ефекти настільки виражені, що можуть зрівнятися з лікарськими препаратами аналогічної дії. Тому, попри всі позитивні властивості, деякі протипоказання у чаю Анчан все ж є.
Протипоказання чаю Анчан:
Кому і чому варто утриматися від синього чаю і блакитної матчі
Сам факт наявності цих протипоказань абсолютно ні про що не говорить – досить згадати вислів Парацельса про те, що навіть ліки можна перетворити на отруту неправильним дозуванням. Синій чай Анчан – виключно корисний напій, а протипоказання до застосування й заборонами назвати складно. Оскільки частина цих рекомендацій включає стани, при яких заборонено багато.
У яких випадках варто обмежити або зовсім відмовитися від вживання чаю Анчан або блакитної матчі:
- Небажано давати його дітям. Синій чай розслабляє нервову систему, запускає процеси гальмування при передачі нервових імпульсів й впливає на роботу гіпокампу. Нервова система й мозкові структури дітей – незрілі, тому передбачити їхню реакцію на вживання блакитної матчі неможливо. Можуть бути присутніми індивідуальні алергічні реакції, виникає сонливість або нетипова примхливість. Сорта чаю. які можна давати дітям тут.
- Синій чай не рекомендований під час вагітності та годування груддю. Речовини з його складу легко проникають в материнське молоко й можуть зберігатися в ньому навіть після зціджування. Але оскільки дітям чай не рекомендований, то й при грудному вигодовуванні від Анчану краще утриматися. Для вагітних небезпека його вживання пояснюється двома нюансами. По-перше, у більшості вагітних жінок на пізніх термінах діагностується так звана «анемія вагітних». У складі блакитної матчі та синього тайського чаю містяться речовини, які погіршують засвоєння заліза й можуть погіршити ситуацію. По-друге, напій є настільки сильним релаксантом, що здатний впливати на зміну тонусу матки й знижувати тиск.
- Анчан не рекомендований гіпотонікам і людям з анемією. Причини ті ж самі, що й в попередньому пункті. По-перше, чай занадто сильно розслабляє і після його вживання тиск може помітно знижуватися. По-друге, в його складі є речовини, які зв’язують залізо, перешкоджаючи його засвоєнню.
- Людям з хронічними захворюваннями нирок потрібно з обережністю пити синій чай. Він містить багато фтору, може погіршити стан при сечокам’яній хворобі. Але в даному випадку мова не йде про кардинальну заборону. Швидше про рекомендацію скоротити кількість випитого чаю: від однієї чашки на 2-3 дня ви отримаєте більше користі, ніж шкоди, а нирки більше страждають від неякісної та газованої води, ніж від свіжого синього чаю.
- Блакитну матчу небажано пити перед тим, як сісти за кермо. Причина та сама – являючись сильним релаксантом, вона надає тривалий ефект розслаблення, може викликати сонливість, зниження концентрації уваги. Що підвищує ризик виникнення ДТП.
У повному розумінні Анчан протипоказаний хіба що дітям, вагітним і годуючим. Дорослим людям, які відносяться до інших перерахованих категорій, можна його пити в обмеженій кількості, якщо вживання напою приносить задоволення й допомагає розслабитися в наш переповнений стресами час. Тому що протипоказання чаю Анчан – це скоріше запобіжні заходи, покликані зберегти його в статусі ліків.