Какой чай бодрит как кофе

Який чай бадьорить як кава?

Попри те, що кавова залежність вважається міфом, багато хто намагається знайти їй заміну шляхом пошуку відповіді на питання – «Який чай бадьорить як кава?». Давайте і ми спробуємо зрозуміти, чи можна замінити каву чаєм. І якщо можна, то яким саме сортом?

Чому кава бадьорить?

Основною стимулюючою речовиною кави є кофеїн – алкалоїд природного походження, який в тому чи іншому вигляді присутній в більш ніж 60 рослинах. Але зрівнятися або хоча б наблизитися до кави за вмістом цього алкалоїду може тільки чай.

Кофеїн традиційно вважається одним з найефективніших стимуляторів, який впливає на нервову систему й дозволяє довше зберігати бадьорість, підвищує фізичну витривалість, оберігає від передчасної втоми. На думку лікарів, на добу безпечно вживати до 400 мг кофеїну в день. Перевищення безпечної дози загрожує підвищенням тиску, перебоями в роботі серцево-судинної системи.

Іноді після випитої склянки кави здається, що ваші ресурси подвоєні. Ви готові бігти, летіти, зносити гори на своєму шляху. Десь протягом 20-30 хвилин, не більше. Потім вас накриває ще більша втома, тому що насправді кофеїн не несе енергії, а лише блокує відчуття втоми та змушує організм працювати на межі можливостей.

Як він це робить? Кофеїн має молекулярну структуру подібну да аденозину – речовини, яка виділяється в клітинах при виснаженні запасів молекул АТФ. Молекули АТФ – це складні сполуки, розпад яких призводить до виділення енергії. Якщо кількість цих молекул обмежена, в клітинах виділяється аденозин, який і викликає відчуття втоми, змушуючи організм відпочивати.

Кофеїн, потрапляючи до організму, приєднується до рецепторів, чутливих до аденозину, та блокує їх. В результаті клітини продовжують витрачати молекули АТФ, адже ніхто не сигналізує їм про втому. Позитивний момент полягає лише в тому, що кофеїн повністю поглинається та розщеплюється протягом 20-40 хвилин. Ось чому багато хто відзначає, що після склянки кави відчуває ще більшу втому.

Чому чай бадьорить

У чаї теж міститься кофеїн, але, на відміну від кави, він присутній не в чистому вигляді, а в складі хімічної сполуки під назвою теїн. Це специфічний чайний алкалоїд, що складається з кофеїну і таніну. Основна різниця полягає в тому, що його засвоєння відбувається не через рецептори аденозину, а за допомогою спеціальних дубильних агентів.

Оскільки теїн – це хімічна сполука, засвоюється він повільніше й довше (протягом 6-8 годин проти 20-40 хвилин у кофеїну). Й діє по-іншому: фізіологи підтверджують, що теїн трохи збуджує нервову систему й призупиняє процеси гальмування в ній.

Який чай бадьорить краще кави?

Найбільш правильною відповіддю на це питання буде – будь-який. Тому що насправді кофеїн не бадьорить зовсім, він просто маскує втому, змушуючи тіло працювати на межі сил, до виснаження. У свою чергу чай має саме тонізуючий ефект, допомагаючи на деякий час «оживити» нервову систему. Крім того, чай має багатий вітамінно-мінеральний профіль й насичує тіло електролітами, допомагаючи відновлювати водно-сольовий баланс та боротися з втомою.

Але можна виділити чай з особливими збадьорюючими властивостями. В першу чергу, це зелений матча, що складається з перетертого на пудру чайного листя. При його вживанні ви «випиваєте» чайний лист повністю з максимальним вмістом теїну, вітамінів, мінералів в настої. Ось чому матча не рекомендують пити на ніч – тонізуючий ефект триває довго й дійсно може позбавити вас сну. У другу чергу, це сорти чаю, які виробляються з чайних бруньок – білий, жовтий, зелений чай. Максимальний вміст теїну відзначається в наймолодших, не сформованих до кінця листочках, тому саме ніжний, легкий, свіжий білий чай має найпотужніший й виразний збадьорюючий ефект.

Отож ви можете просто пити той чай, який вам до душі, а не намагатися зрозуміти, який чай бадьорить як кава – будь-який чай навіть за більш низького вмісту кофеїну має більш стійку та тривалу стимулюючу дію.

Вгору^

HIT!
205 грн4 200 грн

Зелений чай Матча Церемоніал (Японія, Удзі, Кіото). Сорт 5А, яскравий зелений колір, найтонший помел. Збивається в густу стійку піну. Смак повний і глибокий, з м'яким фруктовим присмаком. Енергія і бадьорість до 8 годин.

HIT!
135 грн2 250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Вищий сорт АААА для щоденного вживання. Салатовий колір, найтонший помел, м'який і глибокий смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

HIT!
145 грн2 450 грн

Зелений чай Матча Преміум сорт АА (Китай) із листя з середини чайного куща. Чистий зелений колір і ніжна пудрова консистенція помелу. Глибокий смак зелені і трав. Енергія і бадьорість до 3 годин.

250 грн

Зелений чай Матча Дейлі Токусен (Японія). Пакування: залізна баночка об'ємом 30 г. Відмінний сорт для щоденного вживання. Салатовий колір, м'який смак. Енергія і бадьорість до 5 годин.

135 грн2 250 грн

Зелений чай матча екстра тонкого помелу для приготування Матча-Лате і кулінарних виробів. Максимально зберігає насиченість кольору, інтенсивність смаку і освіжаючі властивості після приготування. Енергія і бадьорість до 3 годин.

160 грн3 000 грн

Зелений чай Матча Преміум Еліт вищого сорту 4А (Японія). Краще листя, наповнене вітамінами і катехінами. Делікатний помел на низьких обертах. Глибокий, м'який смак з ароматом свіжих трав. Енергія і бадьорість до 5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.