Какой чай брать в баню и сауну?

Який чай найкраще брати до лазні або сауни?

Шанувальники парінь розуміють, що максимальний ефект від відвідування лазні можна отримати тільки в тому випадку, якщо не забувати пити багато рідини до й після відвідин парної, тому заздалегідь знають, який чай брати до лазні або сауни. Але якщо ви тільки відкриваєте для себе світ лазневих процедур, вони напевно викликають багато питань.

Ось взяти хоча б правило – «не забувати пити багато рідини до й після відвідин парної». Але якої саме рідини? Можна відразу відкинути будь-які алкогольні напої – вони тільки посилюють зневоднення, створюючи ілюзію тамування спраги. Найкраще для цих цілей підходять два напої – вода та чай. З водою все зрозуміло – чиста, свіжа, фільтрована. Та не все зрозуміло з чаєм, тому пропонуємо разом розібратися, який чай краще за все брати до лазні або сауни.

Як відвідування лазні або сауни діє на організм людини?

Попри те, що у лазні й сауни є багато відмінностей, процеси, які вони активізують в людському організмі, приблизно однакові:

  1. Під впливом температури та пари кровоносні судини розширюються, кровотік прискорюється, серце починає битися швидше. Ефект той же, що й від фітнес-тренування.
  2. Потові залози починають працювати на повну силу, борючись з перегрівом й виділяючи більше рідини, ніж будь-коли (навіть під час великих фізичних навантаженнях).
  3. Тепле повітря подразнює слизові оболонки, розслаблює м’язи, дихання стає більш глибоким, вентиляція легенів поліпшується в 2-3 рази.
  4. Кров приливає до шкіри, активізуючи навіть резервні капіляри, які зазвичай не діють – живлення шкірних покривів стає глибоким і повноцінним.
  5. Виділяється більше міжклітинної рідини, яка потрапляє в лімфатичні протоки й активізує рух лімфи.
  6. Змінюється концентрація електролітів у всіх рідинах організму – їхня кількість падає, тому що кожна хвилина в парній означає втрату від 20 до 40 мл рідини. Разом з рідиною організм втрачає воду, натрій, калій та ряд інших електролітів, втрату яких необхідно заповнити максимально швидко, щоб тіло могло нормально відновитися після відвідування парної.

Цей перелік вам нічого не нагадує? Приблизно те ж відбувається з вашим тілом під час комбінованого тренування з вправами на вагу та аеробними навантаженнями. Втома, розслаблення, зневоднення й спрага – те, що ви відчуватимете після паріння й те, з чим найкраще допомагає впоратися чай.

Який чай варто взяти з собою до лазні?

При відвідуванні лазні або сауни важливо багато пити – можна пити й безпосередньо у парній, й відпочиваючи після паріння. Щоб частково заповнити втрату рідини, за один похід до лазні потрібно випити 1-2 літри чаю. І ще активно його пити протягом 2-3 днів після: спрага є ознакою тільки сильного зневоднення, менш виражена втрата рідини виражається змінами з боку нервової системи.

Найкраще для лазні підходить:

  • зелений, білий, жовтий чай – він містить багато катехінів, кофеїну, вітамінів, мікроелементів, макроелементів. Прекрасно вгамовує спрагу, допомагає швидко відновити втрату електролітів, покращує стан шкіри;
  • пуер – багатий вітамінами, мінералами й дубильними речовинами. Допомагає прийти до тями після парення (лазня і сауна досить сильно розслабляє), підтримує лімфодренаж, запускає процеси спалювання жирів, відновлює втрату рідини. Пуер також можна охолодити й протирати ним шкіру для знезараження;
  • блакитна матча – чудовий релаксант, сприяє більш глибокому розслабленню, особливо якщо нервова система занадто перенапружена й одним лиш сидінням в парній її не розслабити. Ще вона прекрасно підтягує шкіру, багата вітамінами й ефективно відновлює втрату електролітів;
  • Жасминова перлина і Женьшень улун – сорти з подвоєною ефективністю завдяки натуральним додаткам (квіти жасмину, женьшень і лікарські трави традиційної китайської медицини). Вони добре живлять, насичують вітамінами, допомагають тілу боротися з токсинами.

Ріднить ці чаї те, що вони прекрасно п’ються у великій кількості й підходять для вживання на будь-якому етапі перебування у лазні. Не виключено також, що ви шляхом проб і помилок зрозумієте, який чай брати до лазні або сауни саме вам, і його не буде в списку вище – індивідуальні реакції організму ніхто не відміняв, сміливо пийте той чай, що підходить й подобається особисто вам, незважаючи на всі рекомендації і поради!

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.