Какой чай брать в баню и сауну?

Який чай найкраще брати до лазні або сауни?

Шанувальники парінь розуміють, що максимальний ефект від відвідування лазні можна отримати тільки в тому випадку, якщо не забувати пити багато рідини до й після відвідин парної, тому заздалегідь знають, який чай брати до лазні або сауни. Але якщо ви тільки відкриваєте для себе світ лазневих процедур, вони напевно викликають багато питань.

Ось взяти хоча б правило – «не забувати пити багато рідини до й після відвідин парної». Але якої саме рідини? Можна відразу відкинути будь-які алкогольні напої – вони тільки посилюють зневоднення, створюючи ілюзію тамування спраги. Найкраще для цих цілей підходять два напої – вода та чай. З водою все зрозуміло – чиста, свіжа, фільтрована. Та не все зрозуміло з чаєм, тому пропонуємо разом розібратися, який чай краще за все брати до лазні або сауни.

Як відвідування лазні або сауни діє на організм людини?

Попри те, що у лазні й сауни є багато відмінностей, процеси, які вони активізують в людському організмі, приблизно однакові:

  1. Під впливом температури та пари кровоносні судини розширюються, кровотік прискорюється, серце починає битися швидше. Ефект той же, що й від фітнес-тренування.
  2. Потові залози починають працювати на повну силу, борючись з перегрівом й виділяючи більше рідини, ніж будь-коли (навіть під час великих фізичних навантаженнях).
  3. Тепле повітря подразнює слизові оболонки, розслаблює м’язи, дихання стає більш глибоким, вентиляція легенів поліпшується в 2-3 рази.
  4. Кров приливає до шкіри, активізуючи навіть резервні капіляри, які зазвичай не діють – живлення шкірних покривів стає глибоким і повноцінним.
  5. Виділяється більше міжклітинної рідини, яка потрапляє в лімфатичні протоки й активізує рух лімфи.
  6. Змінюється концентрація електролітів у всіх рідинах організму – їхня кількість падає, тому що кожна хвилина в парній означає втрату від 20 до 40 мл рідини. Разом з рідиною організм втрачає воду, натрій, калій та ряд інших електролітів, втрату яких необхідно заповнити максимально швидко, щоб тіло могло нормально відновитися після відвідування парної.

Цей перелік вам нічого не нагадує? Приблизно те ж відбувається з вашим тілом під час комбінованого тренування з вправами на вагу та аеробними навантаженнями. Втома, розслаблення, зневоднення й спрага – те, що ви відчуватимете після паріння й те, з чим найкраще допомагає впоратися чай.

Який чай варто взяти з собою до лазні?

При відвідуванні лазні або сауни важливо багато пити – можна пити й безпосередньо у парній, й відпочиваючи після паріння. Щоб частково заповнити втрату рідини, за один похід до лазні потрібно випити 1-2 літри чаю. І ще активно його пити протягом 2-3 днів після: спрага є ознакою тільки сильного зневоднення, менш виражена втрата рідини виражається змінами з боку нервової системи.

Найкраще для лазні підходить:

  • зелений, білий, жовтий чай – він містить багато катехінів, кофеїну, вітамінів, мікроелементів, макроелементів. Прекрасно вгамовує спрагу, допомагає швидко відновити втрату електролітів, покращує стан шкіри;
  • пуер – багатий вітамінами, мінералами й дубильними речовинами. Допомагає прийти до тями після парення (лазня і сауна досить сильно розслабляє), підтримує лімфодренаж, запускає процеси спалювання жирів, відновлює втрату рідини. Пуер також можна охолодити й протирати ним шкіру для знезараження;
  • блакитна матча – чудовий релаксант, сприяє більш глибокому розслабленню, особливо якщо нервова система занадто перенапружена й одним лиш сидінням в парній її не розслабити. Ще вона прекрасно підтягує шкіру, багата вітамінами й ефективно відновлює втрату електролітів;
  • Жасминова перлина і Женьшень улун – сорти з подвоєною ефективністю завдяки натуральним додаткам (квіти жасмину, женьшень і лікарські трави традиційної китайської медицини). Вони добре живлять, насичують вітамінами, допомагають тілу боротися з токсинами.

Ріднить ці чаї те, що вони прекрасно п’ються у великій кількості й підходять для вживання на будь-якому етапі перебування у лазні. Не виключено також, що ви шляхом проб і помилок зрозумієте, який чай брати до лазні або сауни саме вам, і його не буде в списку вище – індивідуальні реакції організму ніхто не відміняв, сміливо пийте той чай, що підходить й подобається особисто вам, незважаючи на всі рекомендації і поради!

Вгору^

180 грн

Термо стакан з подвійними стінками на 400 мл. Підходить для заварювання чаю Матча, Матча Латте, Ice Matcha Latte і інших напоїв. Зберігає температуру напою гарячою або холодною до 4-х годин.

440 грн

Якщо можна було створити найкращий набір для новачків - ми це зробили. Три хітових сорти Матча чаю і електровінчик - це 15 порцій чаю і Матча-Латте, приготованих в домашніх умовах за 5 хвилин!

165 грн

Термо стакан з подвійними стінками на 250 мл. Підходить для заварювання чаю Матча, Матча Латте, Ice Matcha Latte і інших напоїв. Зберігає температуру напою гарячою або холодною до 4-х годин.

390 грн

Часен (Тясен) - бамбуковий вінчик для чаю Матча на 80 зубців з білого необробленого бамбука. Аксесуар для автентичного заварювання пудрового чаю матча традиційним методом Усутя для щоденного вживання.

80 грн370 грн

Шу Пуер 2007 р. з сильним і глибоким смаком обсмажених горіхів і в'яленого чорносливу. Відмінно допомагає схудненню, прискорює процеси перетравлення їжі і розщеплює жири.

300 грн

Знаменитий блакитний чай Матча (Таїланд). Нова упаковка: залізна банка об'ємом 30 г. Релакс напій - натуральний антидепресант для зняття стресу. Підходить для заварювання чаю, блакитного матча-латте, смузі, десертів і т.д.

HIT!
105 грн470 грн

Чайна брунька в поєднанні з двома молодими листочками. Пряний аромат з нотами кураги і меду. М'яко-терпкий смак з невеликою кислинкою післясмаку. Для будь-якого час доби.

HIT!
550 грн

Ідеальний набір для того, хто хоче почати знайомство з матча з найкращого варіанта. Складається з трьох сортів чаю по 16 г (8 порцій) у скляних колбах: Матча Преміум, Матча Церемоніал, Блакитний Матча і електровінчик. Є відеоогляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.